YARDIM ISTIRAP DATABASE BOT EKLEME

Pars

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
merhaba

farmerbot ve pazar bot ISTIRAPTA var çalışıyor ama belli miktarı geçtikten sonra bot atmıyor databasede olmayınca
user_bot dan exel ile toplu eklemeye calısıyorum hata alıyorum prosudure baktım bot ekleme göremedim toplu eklemenin kolay bir yolu varmı kolay derken 150 adet eklenecek botu elle tek tek eklemekten bahsediyorum
user_bots tablosunu exele cektim olan botların basına 1 ekledim ımport data ederken ıd ve stritem strskil taraflarından hata veriyor bu kısımları exelde null olarak bile geçsem import edemiyorum

farklı bi yok tarif edebilecek varmı
mesela bu aşağıdaki key üretme kodu bunun gibi bişey yapabilirmiyiz

Kod:
ET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
ALTER PROCEDURE [dbo].[ESN_CREATE]
@cashtype tinyint,
@count smallint,

@CashAmount int,
@TlAmount int,
@Description varchar(500)

AS
BEGIN
    SET NOCOUNT ON;
    DECLARE @i as smallint,@serialpart1 as varchar(10),@serialpart2 as varchar(10),@serialpart3 as varchar(10),@serialpart4 as varchar(10),@serialpart5 as varchar(10),@SerialCode as varchar(120)
    SET @i=0
    while @i < @count
    BEGIN
        SET @serialpart1 = substring(convert(varchar(36), ABS(CHECKSUM(newid()))),0,5)
        SET @serialpart2 = substring(convert(varchar(36), ABS(CHECKSUM(newid()))),0,5)
        SET @serialpart3 = substring(convert(varchar(36), ABS(CHECKSUM(newid()))),0,5)
        SET @serialpart4 = substring(convert(varchar(36), ABS(CHECKSUM(newid()))),0,5)
        SET @serialpart5 = substring(convert(varchar(36), ABS(CHECKSUM(newid()))),0,5)
        SET @SerialCode = @serialpart1+@serialpart2+@serialpart3+@serialpart4+@serialpart5

DECLARE @Countx INT
        SELECT @Countx = COUNT(*) FROM PPCARD_LIST WHERE PPKeyCode = ltrim(rtrim(@SerialCode))
        IF (@Countx = 0)
        BEGIN
            INSERT INTO PPCARD_LIST(PPKeyCode,KnightCash,TLBalance,CashType,Description) VALUES (ltrim(rtrim(@SerialCode)), @CashAmount,@TlAmount,@cashtype,@Description)
            IF (@@ROWCOUNT != 0)
            print 'Kesn oluşturuldu serial: '+@SerialCode+ ' cash amount '+convert(varchar,@CashAmount) + ' tl amount '+convert(varchar,@TlAmount)
        END
    SET @i = @i+1
    END
    print 'Toplam '+convert(varchar,@Count)+' adet KESN kodu olusturuldu'
END

erkn1928

KY Kıdemli Üye
bot atma komutu nedir hocam soruya soruyla cevap verdik ama aynı db ile çalışıyorum

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Bot tablosundaki id sutunu idendity olarak ayarlı değilse özelliklerden ayarla, Tum botlari sql de kopyala, sonra kopyaladigin botların isimlerinin başına bir harf vs ekle. Sonra kopyaladigin botlari yapıştır. Bu sayede itemler hariç tüm veriler aktarılacaktır. Sonrasında id sütunu ardışık gideceği için yeni eklenen ilk bot id sinden yola çıkarak basit bir sql kodu ile eski botlardan yenilerine itemleri aktarabilirsin.

Reklam