YARDIM usko skill simgeleri hakkında

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Resimdeki simgeleri nasıl yaparım.skillere basıldığı zaman çıkıyor.uskoda var v2083 serverımda yok.Nasıl eklerim.324sadrf.jpg

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Uskoda bunu kontrol eden şey exe hocam, ayni mob kesince kutudan çıkan para miktarının ekranda yazması gibi. Bu adresleri exe de bulup hook içerisinden asm ile ekleme yapabilirsiniz. Bu da maalesef derinlemesine bir bilgi ister.

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
exe source gerekmiyor sanırım hook için anticheat hook içerisinden mi ekleme yapabiliriz?

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
exe source gerekmiyor sanırım hook için anticheat hook içerisinden mi ekleme yapabiliriz?
Exe source gerekmez ama ilgili olayı güncel exe den bulup, mevcut exe hook una nasıl tanımlarsınız bilemiyorum. Kendi adıma konuşmam gerekirse beni aşan ve keşke o kadar asm bilgim olsa dediğim bir durumda bu işlem. Kaldı ki bu kadar bilgi sahibi birisi bunu alt versiyona uyarlamak yerine kendi dosyasının versiyonunu bu exe ye uyumlu hale getirir.

• Beğen
Tepkiler: YNG

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
cevabınız için teşekkür ederim

YNG

Süper Moderatör
KY YardımSever
Coder
Exe source gerekmez ama ilgili olayı güncel exe den bulup, mevcut exe hook una nasıl tanımlarsınız bilemiyorum. Kendi adıma konuşmam gerekirse beni aşan ve keşke o kadar asm bilgim olsa dediğim bir durumda bu işlem. Kaldı ki bu kadar bilgi sahibi birisi bunu alt versiyona uyarlamak yerine kendi dosyasının versiyonunu bu exe ye uyumlu hale getirir.
Hook atmana gerek yok

magic paket huzerinden uif cagirip yapabilirsin aslinda

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Hook atmana gerek yok

magic paket huzerinden uif cagirip yapabilirsin aslinda
öyle de yapılabilir ama o zaman sunucu performansını etkiler bence, çünkü oyundaki 500 kişinin de aynı şekilde her skiline sunucudan ektra paket gitmesi gerekir. Uskodaki olay sadece client taraflı olduğu için sunucuya bir etkisi olmuyor. Magic paketini işin içine sokarsak dediğiniz gibi bir uif ile işlem yapıtırılabilir ancak performansı açısından sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim.

YNG

Süper Moderatör
KY YardımSever
Coder
öyle de yapılabilir ama o zaman sunucu performansını etkiler bence, çünkü oyundaki 500 kişinin de aynı şekilde her skiline sunucudan ektra paket gitmesi gerekir. Uskodaki olay sadece client taraflı olduğu için sunucuya bir etkisi olmuyor. Magic paketini işin içine sokarsak dediğiniz gibi bir uif ile işlem yapıtırılabilir ancak performansı açısından sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim.
Sunucuyla bi isi olmayacak sadece client uzerinden wiz_magic paket recv geldiginde hooklatip uif cagiricak ana paket uzerinden yaptiginda sikinti cikarticani dusunmuyorum

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Sunucuyla bi isi olmayacak sadece client uzerinden wiz_magic paket recv geldiginde hooklatip uif cagiricak ana paket uzerinden yaptiginda sikinti cikarticani dusunmuyorum
Anladım, bu şekilde olabilir. Ben hook ile gelen paketler üzerinden hem sunucuda magic paketine hem de hook içerisine tanımlama yapılacak gibi düşündüm.

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
biraz daha açıklayamazmısınız? hooka uif çağırmayı nasıl ekleyeceğim ?

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
ardreamworld ve nxwille bunu gerçekleştirmiş.Konu günceldir.sadece hook a mı ekleme yapacağım?

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
hocam konudan bağımsız söylüyorum, bu tarz eklentiler boş iş. Zaten güncel exe de olan şeyi yama şekilde alt versiyona eklemek vs. gerksiz bir işlem. Sizin dosyada bu özellik olsa oyuncu mu çekicek ya da oyuna akıcılık mı kazandıracak. Bundan daha ziyade oyunun temel fonksiyonlarına odaklanıp diğer sunucu dosyası taraflı hataları düzenlemeniz.

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
hocam konudan bağımsız söylüyorum, bu tarz eklentiler boş iş. Zaten güncel exe de olan şeyi yama şekilde alt versiyona eklemek vs. gerksiz bir işlem. Sizin dosyada bu özellik olsa oyuncu mu çekicek ya da oyuna akıcılık mı kazandıracak. Bundan daha ziyade oyunun temel fonksiyonlarına odaklanıp diğer sunucu dosyası taraflı hataları düzenlemeniz.
haklısınız

Reklam