TARTIŞMA UI uyumluluk yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CoupDeGraceTR

KY Uzman Üye
KY YardımSever
arkdaşlar ıstedıgım şu yardımcı olabılırsenız memnun olurum

2369 daki gorseldekı kutu toplamada efekti nakıt olarak ekrandan cıkıyor işte bukadar para geldı droptan bu ıtem cıktı gibi
bunu ben 22xx eklemek ıstıyorum nasıl yapara bılırım

MemeKo

KY Cezalı Üye
arkdaşlar ıstedıgım şu yardımcı olabılırsenız memnun olurum

2369 daki gorseldekı kutu toplamada efekti nakıt olarak ekrandan cıkıyor işte bukadar para geldı droptan bu ıtem cıktı gibi
bunu ben 22xx eklemek ıstıyorum nasıl yapara bılırım
Dm yaz yardımcı olalım.

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Yapamazsınız diyemem ama aşırı derecede bilgi gerektirir. Ben işlemleri kabaca yazayım siz bu kadar uğrasa değip degmeyecegine karar verin.

1. Boşta olan ve artık kullanılmayan bir uifin exedeki adresini bulun,
2. Bu uifi hook a tanimladiktan sonra, içerisine bir string ekleyip diger kısımları silin.
3. Bu string e gameserver tarafindan gelen exp paketini tanımlayın (exp, coin vs artık önceliğiniz hangisi ise)
4. Exeye bu paket geldiğinde hook içerisinde gelen paketlerde bu paketi tanımlayın ve paket tanımına oluşturduğunuz stringe gelen değeri atayıp ortalama 3 saniye boyunca görünür yapıp sonrasında gizleme islemini yapın.
5. Bu işlemi için ekranın belirli bir konumundan belirli bir konumuna kayarak ilerleyip yok olmasını sağlayacak animasyonu yine hook içerisinden tanımlayın.

Bu sadece exp için, coin de benzer olabilir ama skill iconlari ve drop gelen item iconlari için area tanımı vs yapmaniz gerekecek ve bu islemde iconu ekrana aktarmaniz cok daha sıkıntılı bir süreç olacaktır. Benim tavsiyem bunu zaten yapan 2383 source var forumda. Direk onu kullanın. Ya da hiç uğraşmayın.

CoupDeGraceTR

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Yapamazsınız diyemem ama aşırı derecede bilgi gerektirir. Ben işlemleri kabaca yazayım siz bu kadar uğrasa değip degmeyecegine karar verin.

1. Boşta olan ve artık kullanılmayan bir uifin exedeki adresini bulun,
2. Bu uifi hook a tanimladiktan sonra, içerisine bir string ekleyip diger kısımları silin.
3. Bu string e gameserver tarafindan gelen exp paketini tanımlayın (exp, coin vs artık önceliğiniz hangisi ise)
4. Exeye bu paket geldiğinde hook içerisinde gelen paketlerde bu paketi tanımlayın ve paket tanımına oluşturduğunuz stringe gelen değeri atayıp ortalama 3 saniye boyunca görünür yapıp sonrasında gizleme islemini yapın.
5. Bu işlemi için ekranın belirli bir konumundan belirli bir konumuna kayarak ilerleyip yok olmasını sağlayacak animasyonu yine hook içerisinden tanımlayın.

Bu sadece exp için, coin de benzer olabilir ama skill iconlari ve drop gelen item iconlari için area tanımı vs yapmaniz gerekecek ve bu islemde iconu ekrana aktarmaniz cok daha sıkıntılı bir süreç olacaktır. Benim tavsiyem bunu zaten yapan 2383 source var forumda. Direk onu kullanın. Ya da hiç uğraşmayın.
var ama cok sorunlu sourceler onlarla ugrasmak ıstemıyorum acıkcası

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
ücretsiz yardım ediceğim diye - niye öyle dedinki ?
Merak ettim, belki kolay bir yolu var ama bizim aklımıza gelmiyor olabilir diye. Bu arada ücretli ya da ücretsiz işlem yapabilirsiniz, bu herkesin en doğal hakkı. 👌

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
var ama cok sorunlu sourceler onlarla ugrasmak ıstemıyorum acıkcası
Şuanda kullandığınız source hangisi bilmiyorum ama forumdaki alpha 2383 e ait dosyaları kullanabilirsiniz (birkaç ay üzerinde çalışırsanız ortaya güzel bir proje çıkar)

MemeKo

KY Cezalı Üye
Merak ettim, belki kolay bir yolu var ama bizim aklımıza gelmiyor olabilir diye. Bu arada ücretli ya da ücretsiz işlem yapabilirsiniz, bu herkesin en doğal hakkı. 👌
Elimde qeldiği kadar uğrastırır. kendi uğrasmak emek verir. konuda hak veriyorum.

CoupDeGraceTR

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Şuanda kullandığınız source hangisi bilmiyorum ama forumdaki alpha 2383 e ait dosyaları kullanabilirsiniz (birkaç ay üzerinde çalışırsanız ortaya güzel bir proje çıkar)
yok be kardesım 2 yıldır uzerınde kendı capımda ugrasıtıgım bırsey var ona ek yaomak ıstıyorum ılerı sevıye degılım kendı capımda yanı

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü

MemeKo

KY Cezalı Üye
Bu emrenin burada ne işi var. :) banlandıkça farklı üyeliklerle geziyor piyasada. Emre önce türkçe yazmayı öğrenmelisin kendini eleveriyorsun sürekli
Adım Emre Değilim, Yakup Emre diye adını karıştırmayın. boş konusmayın. buraya tartışmayı qelmedim

ALee

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
www.torrentoyunindir.pro
Kimseden korkumda yok, siz yakında korkusunu görüceksiniz leeşş gibi olacaksınız insallah beter olur :)
EmreKiraSari Türkçe yazarsan ne demek istediğini anlayacağız.

Türkçe eğitim için bir çok kanal mevcut buradan başlamanı tavsiye ediyorum;

Son düzenleme:

heyladies31

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam