ÇÖZÜLDÜ Sql e tablo eklemek hk.

devil605

KY Üye
Arkadaşlar merhabalar öncelikle belirtmeliyim ki öğrenmek kendimi geliştirmek için bu işlemleri yapıyorum. 0 temiz db düşünün. Tablolarda eksiklikler var . Örn premium_service eksik tablolar mevcut . Yardımcı olabilecek var mı?

berberbe1

KY Üye
Sana göre değişir.

eğer ben mantığını öğrenmek istiyorum, kendimi geliştirmek istiyorum diyorsan source tarafından hangi tabloda hangi column u yüklediğini, ve bunların tbl üzerinden ne işlevleri olduğu gibi deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsin. Ve eksikleri ekleme yaparak çözebilirsin.

yok ben sorunu çözeyim diyorsan sağlam bir dbyi sql ye restore edip sağlam dbye sağ tık yaparak tasks>import- export data seçeneğiyle aktarabilirsin.

bana göre kendini geliştirmen için en güzel yol herşeyin sorunlusundan başlamak, zira bu işin tecrübelileride bunu bu yolla öğrendi, ne kadar buralarda o insanlar hakkında egoist ve çok bilmiş olarak bakılsada, bugüne kadar herkes her bilgiyi ve emek verdiği dosyayı öylece paylaşsaydı, eminim ki bu dosyalar bugünkü seviyesine gelmesi çok daha zaman alacaktı. O yüzden deneme yanılma yöntemiyle araştırarak gerektiğinde sorarak ilerlemen en faydalısı olacaktır.

samma1336

KY Üye
Yardımcı olmaya çalışayım öncelikle hangi tablon eksikse source klasörünün içinde shared/Database altında Premium_Service.h gibi hangisi eksikse bul içinde sonrasında aşşağıda ki gibi bir kod göreceksin virtual ile başlayan db'den çektiği tablodaki sütun isimleri yani tablonun ismini PREMİUM_İTEM diye açacaksın açtıktan sonra ilk Type'yi ekleyeceksin sonra devam edeceksin mesela UInt16 tinyint 32 int bigint te var bunları nasıl gireceğini netten bakabilirsin ya da başka tablolardan.

Kod:
    virtual tstring GetTableName() { return _T("PREMIUM_ITEM"); }
    virtual tstring GetColumns() { return _T("Type, ExpRestorePercent, NoahPercent, DropPercent, BonusLoyalty, RepairDiscountPercent, ItemSellPercent"); }

virtual bool Fetch()
    {
        _PREMIUM_ITEM * pData = new _PREMIUM_ITEM;

_dbCommand->FetchByte(1, pData->Type);
        _dbCommand->FetchSingle(2, pData->ExpRestorePercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(3, pData->NoahPercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(4, pData->DropPercent);
        _dbCommand->FetchUInt32(5, pData->BonusLoyalty);
        _dbCommand->FetchUInt16(6, pData->RepairDiscountPercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(7, pData->ItemSellPercent);

if (!m_pMap->PutData(pData->Type, pData))
            delete pData;

return true;
    }
virtual tstring GetColumns() { return _T("Type, ExpRestorePercent, NoahPercent, DropPercent, BonusLoyalty, RepairDiscountPercent, ItemSellPercent"); }

devil605

KY Üye
Anlayış ve bilginiz için teşekkürler. Şunu belirtmeyi unutmuşum üzgünüm. Sql 2014 kullanıyorum. 1299 Server db kullanmaktayim.
Sana göre değişir.

eğer ben mantığını öğrenmek istiyorum, kendimi geliştirmek istiyorum diyorsan source tarafından hangi tabloda hangi column u yüklediğini, ve bunların tbl üzerinden ne işlevleri olduğu gibi deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsin. Ve eksikleri ekleme yaparak çözebilirsin.

yok ben sorunu çözeyim diyorsan sağlam bir dbyi sql ye restore edip sağlam dbye sağ tık yaparak tasks>import- export data seçeneğiyle aktarabilirsin.

bana göre kendini geliştirmen için en güzel yol herşeyin sorunlusundan başlamak, zira bu işin tecrübelileride bunu bu yolla öğrendi, ne kadar buralarda o insanlar hakkında egoist ve çok bilmiş olarak bakılsada, bugüne kadar herkes her bilgiyi ve emek verdiği dosyayı öylece paylaşsaydı, eminim ki bu dosyalar bugünkü seviyesine gelmesi çok daha zaman alacaktı. O yüzden deneme yanılma yöntemiyle araştırarak gerektiğinde sorarak ilerlemen en faydalısı olacaktır.
Bende öyle yapmaya çalışıyorum teşekkürler. Bu import yöntemini deneyeceğim .

devil605

KY Üye
Yardımcı olmaya çalışayım öncelikle hangi tablon eksikse source klasörünün içinde shared/Database altında Premium_Service.h gibi hangisi eksikse bul içinde sonrasında aşşağıda ki gibi bir kod göreceksin virtual ile başlayan db'den çektiği tablodaki sütun isimleri yani tablonun ismini PREMİUM_İTEM diye açacaksın açtıktan sonra ilk Type'yi ekleyeceksin sonra devam edeceksin mesela UInt16 tinyint 32 int bigint te var bunları nasıl gireceğini netten bakabilirsin ya da başka tablolardan.

Kod:
    virtual tstring GetTableName() { return _T("PREMIUM_ITEM"); }

virtual bool Fetch()
    {
        _PREMIUM_ITEM * pData = new _PREMIUM_ITEM;

_dbCommand->FetchByte(1, pData->Type);
        _dbCommand->FetchSingle(2, pData->ExpRestorePercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(3, pData->NoahPercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(4, pData->DropPercent);
        _dbCommand->FetchUInt32(5, pData->BonusLoyalty);
        _dbCommand->FetchUInt16(6, pData->RepairDiscountPercent);
        _dbCommand->FetchUInt16(7, pData->ItemSellPercent);

if (!m_pMap->PutData(pData->Type, pData))
            delete pData;

return true;
    }
Bilgi için teşekkürler. Şunu eklemeyi unutmuşum üzgünüm. Sql 2014 kullanmaktayim 1299 Server db için yardımcı olabilir misin acaba ?

berberbe1

KY Üye
Bilgi için teşekkürler. Şunu eklemeyi unutmuşum üzgünüm. Sql 2014 kullanmaktayim 1299 Server db için yardımcı olabilir misin acaba ?

devil605

KY Üye
Deneyip bilgi vericem konuyla alakalı ilgin için teşekkürler

devil605

KY Üye
Deneyip bilgi vericem konuyla alakalı ilgin için teşekkürler
Dostum teşekkürler ben öğrenmeye çalıştığım için işi çekirdekten öğrenmeye çalışıyorum kendim kurup kendim geliştirmeye çözmeye daha odakliyim paylaşımın için teşekkürler tablo olarak ekleme kod vs olursa daha iyi olur

MALATYALI

KY Uzman Üye
KY YardımSever
bu v
Dostum teşekkürler ben öğrenmeye çalıştığım için işi çekirdekten öğrenmeye çalışıyorum kendim kurup kendim geliştirmeye çözmeye daha odakliyim paylaşımın için teşekkürler tablo olarak ekleme kod vs olursa daha iyi olur
bu video sana yardımcı olur

devil605

KY Üye
Uyumlu databese bulunup tablolar aktarıldı fakat . Sorun şu premium tipleri premium süreleri özellikleri vs sql tablo lari yoktu ekledim . Bronz silver gold plat premium eklenmiyor. Tbl editorle ekleme mi yapmam gerek yardımcı olabilecek var mı?

samma1336

KY Üye
Uyumlu databese bulunup tablolar aktarıldı fakat . Sorun şu premium tipleri premium süreleri özellikleri vs sql tablo lari yoktu ekledim . Bronz silver gold plat premium eklenmiyor. Tbl editorle ekleme mi yapmam gerek yardımcı olabilecek var mı?
DB'de yazan premium tipleri ile client bazen uyuşmayabiliyor tblden ayarlaman lazım.

Reklam