TARTIŞMA Server fileslar ve Türk insanı

izmerle112

KY Üye
İyi günler forum ailesi. Uzun zamandir bu forumdayim, interaktif olarak kullanmasam da dosya paylasimlarini takip ederim. Uzun yillardir amatör c++ ve query bilgim ile piyasada var olan fakat tam olarak editleyemedigim dosyalar ile nacizane local server kurup solo oynamaya calisiyorum. Bu bende aslina bakarsaniz bir nostalji. Sistemim 2023 cikan oyunlari rahatlikla oynatabilse bile benim icin farkli bir yerde local server kurup oynamak. Fakat şöyle bir durum var, senelerdir onca forum acildi, onca dosya paylasildi, onca yorumlar ve konular acildi fakat Türk insanı olarak bir adım öteye varamadık. Dolandiricilar bir yandan, gercekten insanlarin paylaşip gelistirebilecegi dosyalari bile bile bozarak paylasmak bir yandan, gozunu para hirsi burumus kisilerin ac gozlulukleri, trojanlari, yalanları bir yandan senelerdir bizi ileriye götürmedi. Onca kodlama bilgisi olan insan bir araya gelip herkesin faydalanabilecegi bir sistem ortaya cikaramadi. Benim anlamadigim, bunca zamana ragmen hala nasil ortak bir proje olusturulup herkesin rahatlikla kullanabilecegi bir sey ortaya cikarilmadi? Hemen hemen her gun forumlari takip edip yeni birsey paylasildi mi diye bakınmaktan biktim. 0dan bir dosya olusturabilsem, bunu herkesin yararlanmasi ve gelistirmesi icin paylaşırdım. Ne bir egitici youtube kanalı, ne bir rehber, ne bir S.S.S platformu hic bir sey yok. Tüm dünyaya karşı kalitemizi burada bile belli ediyoruz. Lineage2 kitlesi bile adam akilli bir platform olusturup gelistirebilmek icin guzel bir websitesi kurdular. İsteyen LJ2 yazarak bulabilir. Yillardir tek aradigim adam akilli sorunu olmayan ve yavas yavas editleyip nacizane oynayabilecegim bir server dosyasi. Source bile degil. 127.0.0.1 lisansli olsa bile yeter. Nasil olacak bilmiyorum, ama umarim bir gün birlesebiliriz, ama bu kafayla hic sanmiyorum. Okuyan arkadaslarima teşekkürler, iyi günler iyi forumlar dilerim.

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
Bu güzel yorumun için bende teşekkür ederim. Umarım bir gün istediğine ulaşırsın :)

izmerle112

KY Üye
bilgi=zaman=emek=para neden bunu bedavaya paylassınki
Bu biraz serbest piyasaya benziyor aslında. Birlik olmadığı ve piyasa kontrolunu elinde tutan bir birim olmadigi icin herkes kafasina gore fiyat bicip aslinda olmamasi gereken bir piyasa olusturuyor. Bahsettigimiz şey fiziksel guc isteyen bir sey degil ve illaki tek basina yapilmasi gereken de birsey degil. O dosyalari parali hale getiren sey bozuk dosyalari bile bile parasiz olarak halka arz edenler. Ben bu emekten kar saglanmasin demiyorum, ama ekstra yapan insanlar kar saglayabilirler. Örneğin, piyasada 1886 sürüm server files yok. Ki suanda guncelin cok altinda kalmis bir sürüm, ama sorunsuz olarak tam olarak USKO ayarinda bir dosya asla bulamayiz. Yeni bir surume getirilen bir yenilikle (mesela slave priest diyelim) kendini gelistiren bir yazilimci bundan tabiki kâr saglamalı. Ama temel dosyalari (en azindan sorunsuz) bulabilecegimiz bir platform asla yok. Varsa yoksa sorunsuz adi altinda paylasilip insanlari kandiran sahtekarlar.

izmerle112

KY Üye
Bu güzel yorumun için bende teşekkür ederim. Umarım bir gün istediğine ulaşırsın :)
Ben teşekkür ederim nazik yorumunuz icin. Ben benim gibi icinde heves olan ancak kodlama yapamayn arkadaslarin sesi kulagi olmak istedim. Umarim gitmesi gereken yerlere ulasir ve hep birlikte birsey yapabiliriz. Ornegin GitHub'da güzel bir proje baslatilip bu proje'ye herkes tarafından katki saglanabilir. Ben de elimden gelen destegi vermeye hazirim bilgim dahilinde. Hic üşenmem sql databaseleri editlerim.

izmerle112

KY Üye
Şöyle bir örnek verebilirim arkadaşlar. Skyrim oynayan arkadaşlar belki bilirler, bundan yıllar önce "Skyblivion" adlı bir proje başladığı duyruldu ve daha yeni yeni bitme aşamasına geldi yeni yayınlandı çıkış tarihi ve tamamen ücretsiz. Bu projeye yüzlerce insan sırf Elder Scrolls serisine olan sevdaları sayesinde ücretsiz bir sekilde destek sundu, aynı zamanda ekip çalışmasını tesvik etmek adına donation paylaşıldı ve yine yuzlerce insan az çok demeden bir şeyler kattı buna ben de dahil. Yapilamayacak bir sey degil, ülkece bir olup ülkeyi kurtarmayı beceremiyoruz, bari başka şeyler deneyelim 😊

izmerle112

KY Üye
Ekleme: Tüm forum kullanıcı arkadaşlar bu tartışmaya seviyeli bir şekilde dahil olurlarsa sevinirim. Konuşulması gereken bir konu bence.***

LunarWar

KY Üye
İyi günler forum ailesi. Uzun zamandir bu forumdayim, interaktif olarak kullanmasam da dosya paylasimlarini takip ederim. Uzun yillardir amatör c++ ve query bilgim ile piyasada var olan fakat tam olarak editleyemedigim dosyalar ile nacizane local server kurup solo oynamaya calisiyorum. Bu bende aslina bakarsaniz bir nostalji. Sistemim 2023 cikan oyunlari rahatlikla oynatabilse bile benim icin farkli bir yerde local server kurup oynamak. Fakat şöyle bir durum var, senelerdir onca forum acildi, onca dosya paylasildi, onca yorumlar ve konular acildi fakat Türk insanı olarak bir adım öteye varamadık. Dolandiricilar bir yandan, gercekten insanlarin paylaşip gelistirebilecegi dosyalari bile bile bozarak paylasmak bir yandan, gozunu para hirsi burumus kisilerin ac gozlulukleri, trojanlari, yalanları bir yandan senelerdir bizi ileriye götürmedi. Onca kodlama bilgisi olan insan bir araya gelip herkesin faydalanabilecegi bir sistem ortaya cikaramadi. Benim anlamadigim, bunca zamana ragmen hala nasil ortak bir proje olusturulup herkesin rahatlikla kullanabilecegi bir sey ortaya cikarilmadi? Hemen hemen her gun forumlari takip edip yeni birsey paylasildi mi diye bakınmaktan biktim. 0dan bir dosya olusturabilsem, bunu herkesin yararlanmasi ve gelistirmesi icin paylaşırdım. Ne bir egitici youtube kanalı, ne bir rehber, ne bir S.S.S platformu hic bir sey yok. Tüm dünyaya karşı kalitemizi burada bile belli ediyoruz. Lineage2 kitlesi bile adam akilli bir platform olusturup gelistirebilmek icin guzel bir websitesi kurdular. İsteyen LJ2 yazarak bulabilir. Yillardir tek aradigim adam akilli sorunu olmayan ve yavas yavas editleyip nacizane oynayabilecegim bir server dosyasi. Source bile degil. 127.0.0.1 lisansli olsa bile yeter. Nasil olacak bilmiyorum, ama umarim bir gün birlesebiliriz, ama bu kafayla hic sanmiyorum. Okuyan arkadaslarima teşekkürler, iyi günler iyi forumlar dilerim.
dostum merhaba öncelikle böyle birşey mümkün olmaz çünkü bı bilgiyi edinen insanlar kolay bir şekilde edinmiyor edinmediği gibi de geceli gündüzlü emek veriyor nelerinden fedakarlık yapıyor Allah bilir yani kim neden paylaşsın böyle birşeyi tek satın alamadığımız şey zamandır ve bunun karşılığı para ile ölçülemez ama insanlar hayatını idame ettirmek için para gerekiyor ve bunun için zaman harcıyor 8 saat 12 15 saat günlük çeşitli işlerde çalışıyor bu dosyaların düzgünü demek minimum 2-3 belki de daha fazla yıl demek o yüzden böyle bir talepte bulunmak çok saçma dışarda satan insanlar var ve farklı farklı fiyatlardan satılıyor herkes ederi kadar istiyor veya istemiyor sonuç olarak emek veren insanlar var kimsenin emeği ölçülmez kısacası ücretli veya ücretsiz destek veya bilgi istersen yazabilirsin bana

izmerle112

KY Üye
dostum merhaba öncelikle böyle birşey mümkün olmaz çünkü bı bilgiyi edinen insanlar kolay bir şekilde edinmiyor edinmediği gibi de geceli gündüzlü emek veriyor nelerinden fedakarlık yapıyor Allah bilir yani kim neden paylaşsın böyle birşeyi tek satın alamadığımız şey zamandır ve bunun karşılığı para ile ölçülemez ama insanlar hayatını idame ettirmek için para gerekiyor ve bunun için zaman harcıyor 8 saat 12 15 saat günlük çeşitli işlerde çalışıyor bu dosyaların düzgünü demek minimum 2-3 belki de daha fazla yıl demek o yüzden böyle bir talepte bulunmak çok saçma dışarda satan insanlar var ve farklı farklı fiyatlardan satılıyor herkes ederi kadar istiyor veya istemiyor sonuç olarak emek veren insanlar var kimsenin emeği ölçülmez kısacası ücretli veya ücretsiz destek veya bilgi istersen yazabilirsin bana
Teşekkür ederim hocam yorumun için, benim derdim emek verilen şeylerin ücretli bir sekilde sunuma acilmasi degil. Tabiki de haklarını almak isteyecekler. Tabiki cüzi miktarda. Benim sorunum internetin tamamen bir çöplük haline gelmesi. Mesela şöyle ele alalım, @ALPHA arkadaşımızın paylastigi dosyalar bu zamana kadar denk geldigim en iyi dosyalardan biri. Fakat çok büyük bir sorunu var dosyaların. Karakter damageleri eşit degil ve bilgisi neredeyse hic olmayan biri olan ben icin bunu çözmem ve duzeltebilmem neredeyse imkansiz. Kendisine yazdigimda mesgul oldugunu söyledi hak veriyorum kendisine de. Ama suanda bu sorunu cozememek benim butun hevesimi mahvetti.

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
Kimse çıkıpta alın size tamamen sorunsuz dosya tepe tepe kullanın demez sen aylarca yıllarca verdiğin bir emeği çıkıpta ortaya koyar mısın? Eğer çok istiyorsanız aylarca takip ediyorum diyorsunuz takip etmek yerine gerçekten öğrenmek isteseydiniz o kadar zaman boşuna beklemeyip birşeyler öğrenmeyi deneyebilirdiniz. Hiçbir şey yapmadan önüme hazır dosyalar gelsin mantığı yanlış.

Biz ufak tefek elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz herkese sizde yardım konuları açıp bu zamana kadar çok şey öğrenebilirdiniz.

lantheyus

KY Kıdemli Üye
deniz haklı kaldiki burda paylasılan hersey bozularak buglanarak paylasılıyor bizlere

keny

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Açık kaynak projeye destek vermek isteyen varsa buyursun gelsin.
1089 orjinal source code projesidir ve şuan geliştirilmekte.
Discord sunucusuna da bekleriz. Genelimiz yabancı ve konuşma dili ingilizcedir.
Son gelişmelere dair paylaşım buradadır.

nxwile

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Asıl sorun burada bence. Bozuk dosyalar yerine altyapı olacabilecek düzgün dosyalar paylaşılsa geliştirilebilir.
Bozukta olsa yapılan paylaşım zaten bilen kişiler ve kodlama bilgisi olan kişiler için paylaşılıyor mantıken zaten bilen bir kişi bozuk şeyi yapar fixler eksiğini paket yazar yapar. Burda olay şu hiç bir şey bilmeyip direk indirip "SADECE DBDE 2 TANE İTEM EKLEYİP 2 MAP EKLEYİP 2 MOB EKLEYİP 2 İTEMİN İSMİNİ" yazıp sw açmaya çalışan ve direk forumdan indirip öylece bilgisi olmadığı için sunucuya 400 TL verip sw açmaya çalışan ama eksik nedir eksiği nasıl gideririm diye bilmeyen insanların ayıklanması zaten . Bu tip insanlar olduğu sürece kimse kusura bakmasın gecelerce sabahlanan kendi bilgisini kendi emeğini katan bir çok açığı ve bugu gideren kişiler kalkıp sırf alt yapı olsun diye o emeği vermez paylaşmaz yada satmaz. Çok açık net bilen ben biliyorum diyen alır çöpüde kral yapar. Örneğin çok iyi bir araba ustası gider pert araba alır onu toplar adam eder boyar aklar paklar 0 gibi yapar çalışır tıkır tıkır bir makine haline getirir aynı mantık düşünebilirsin. Burda bütün sorun birileri kusura bakmayın g*tünü yırtarken uykusuz kalırken kafa patlatırken diğer bazılarıda konu altına gelip +++++ yazıp yada teşekküler yazarak indirdiği şey üzerinden hemen para kazanayım xacs yapıyor k4fun yapıyor bende kazanırım kafasında olan kişilerde var olduğu için bu adil bir şey olmuyor o yüzden piyasa artık yardımlaşma olayından çıktı yapan kendine yapıyor yapmayan anca izliyor bu kadar basit.