YARDIM selamun aleykum arkadaslar yanlıs yere actım belkide konuyu bir yardımınıza ihtiyacım var

dogandeniz12

KY Kıdemli Üye
evdeki pc ye server kurduk fakat hamachi sabit ip yapmak istiyoruz sabit ip almayı bilen port acmayı bilen yardımcı olabilirmi

LupaLanD

Developer
Moderatör
KY YardımSever
Coder
Web
legendzko.com
evdeki pc ye server kurduk fakat hamachi sabit ip yapmak istiyoruz sabit ip almayı bilen port acmayı bilen yardımcı olabilirmi

Sabit ip yapabilmeniz için Statik IP hizmeti satın almanız gerekmektedir. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp hizmeti başlatabilirsiniz fiyat olarakta tahminimce aylık ekstra 15 tl ödeyerek hizmetten yararlanabiliyorsunuz.
Hamachi ile sabit ip yapamazsınız diye biliyorum en fazla modem ayarlarından port ayarı yaparak dışardan erişme izin verebilirsiniz sizin ip üzerinden oyuna girebilmeleri için
En kısa yol bir sunucu satın alıp kurmanız en sağlıklısı bu olur.

xman06

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
modemde gerekli portlari aç, Noip veya duckdns linkleri şunlar veya

uyelik gerceklkstir progami pc ne yükle sana sabit ip veriyor o sekilde sorunsuz girisyapabilir dışardan arkadaşların veya oyuncular sorunsuz girer. merak etme ip sürekli değişsede program değişen ipni alıp kendi dns sinde yayinladi icin sorun olmuyor 👍

Reklam