YARDIM Oyuna Sıfırdan İtem Eklemek (Kutu)

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Çözümleri
2
Kullanılan Source
ISTIRAP
Kullanılan Database
Istırap
Kullanılan Client
Istırap 2369
Kullanılan Web Panel
yok
Hangi versiyon
2369
Selamlar arkadaşlar,
oyuna bir itemi (gem) sıfırdan eklemek için;
db üzerinden ITEM tablosunun en sonuna yeni bir index numarası ile itemi ekliyorum, diğer değerlerini tamamen silver gem gibi yapıyorum.
tbl editörle item_org us üzerinden ekleme yapıyorum, yine bunu yaparken tamamen silver gemi kopyalıyorum.
item numaram : 2000000000 , bu numarayı +item 2000000000 şeklinde yazınca info kısmından A harfi yazıyor ama inventorye item vs gelmiyor. Avcı editör ile karakterin üstünü inceliyorum ancak gelmiş gözüküyor. Bu arada db item ekleme ve tbl üzreinden ekleme sonrasında hem tblyi kaydettim oyunu kapadım açtım hem de login ve gameserveri kapatıp açtım.
Asıl sorum şu bir itemi eklemek için başka ek olarak yapmam gereken şey nedir?

lulu0147

KY Kıdemli Üye
Knk bende pek anlamam ama 200000000 diye item numarasını heralde oyun kabul etmez diye düşünüyorum item kodunu 200010000 guncellemeyip denermisin

lulu0147

KY Kıdemli Üye
Tabi bu forumda çok üst düzeyde bilgili arkadaşlar var onlar konuyu görünce mutlaka seni en doğru şekilde bilgilendirir

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Çözümleri
2
Knk bende pek anlamam ama 200000000 diye item numarasını heralde oyun kabul etmez diye düşünüyorum item kodunu 200010000 guncellemeyip denermisin
teşekkür ederim akşam eve geçince deneyeceğim muhakkak umarım sorun bu kadar basittir, çok dua alırsın :D

delitay

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Konu Çözümleri
5
Selamlar arkadaşlar,
oyuna bir itemi (gem) sıfırdan eklemek için;
db üzerinden ITEM tablosunun en sonuna yeni bir index numarası ile itemi ekliyorum, diğer değerlerini tamamen silver gem gibi yapıyorum.
tbl editörle item_org us üzerinden ekleme yapıyorum, yine bunu yaparken tamamen silver gemi kopyalıyorum.
item numaram : 2000000000 , bu numarayı +item 2000000000 şeklinde yazınca info kısmından A harfi yazıyor ama inventorye item vs gelmiyor. Avcı editör ile karakterin üstünü inceliyorum ancak gelmiş gözüküyor. Bu arada db item ekleme ve tbl üzreinden ekleme sonrasında hem tblyi kaydettim oyunu kapadım açtım hem de login ve gameserveri kapatıp açtım.
Asıl sorum şu bir itemi eklemek için başka ek olarak yapmam gereken şey nedir?
389207000 kodu kullanmam daha uygun olur yinede db de item tablosuna bak bu kodla item olmasın normal item için eklemen gereken yerler db item tablosu client item_ext ve item_org_us olmalı silver gem Item_Ext_22_us kayıtlı diyor ama sen yine de tek tek kontrol et silver gemin olduğu tbl ye de yeni oluşturduğun itemi kayıt et yoksa invertörde görünmez extragem eklemeyi düşünüyorsan işin zor çok yere eklemen lazım

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Çözümleri
2
389207000 kodu kullanmam daha uygun olur yinede db de item tablosuna bak bu kodla item olmasın normal item için eklemen gereken yerler db item tablosu client item_ext ve item_org_us olmalı silver gem Item_Ext_22_us kayıtlı diyor ama sen yine de tek tek kontrol et silver gemin olduğu tbl ye de yeni oluşturduğun itemi kayıt et yoksa invertörde görünmez extragem eklemeyi düşünüyorsan işin zor çok yere eklemen lazım
Teşekkür ederim hocam eğer başarırsam beni gibi yeni öğrenen kişiler için resimli rehber olarak paylaşırım

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Çözümleri
2
Teşekkür ederim hocam eğer başarırsam beni gibi yeni öğrenen kişiler için resimli rehber olarak paylaşırım
hocam silver gemin id : 389196000 bu numara ile tüm item_ext tbllerini teker teker aradım yok silver gem ekli değil o tbllerde. Ama sorunmuhtemelen tbl kaynaklı cünkü yeni itemime id olarak : 1932111001 değerini atadım bununla oyun içinde +item 1932111001 yazınca herhangi birşey ekleniyor gibi görünmese de nero inventory editöre girdiğimde inventoryde item doğru bir şekilde görünüyor sadece oyun içi görünmüyor