ÇÖZÜLDÜ ODBC Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stealxbron

KY Üye
Merhaba

Uzun zaman önce bir arkadaşımdan dosyalar almıştım o zaman kurduğumda bir sorun olmamıştı fakat şuan ODBC hatasını gideremiyorum

Odbc 1_7_0 olarak kurmamı söylemişti bu şekilde diye hatırlıyorum ama eminde değilim.

Adsız.png

Kod:
ODBC error occurred.

Source: SQLDriverConnect

Error: [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Named Pipes Provider: Could not open a connection to SQL Server [53].

Description: Unable to establish connection.

Logları baktığımda bu hatayı alıyorum Native Client 11.0 seçsem bile sorun çözülmedi tam olarak nerede hata yaptığımı da çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

temonde

KY Kıdemli Üye
KY Üye
Cozuldu ise nasil cozuldugunu buradan yazarmisiniz

aykut03888

KY Kıdemli Üye
beyler aynı sorunları yasıyorum nasıl yapıcamı bılmıyorum kafayı yıcem artık yardım instegram aykuttaydiin

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
beyler aynı sorunları yasıyorum nasıl yapıcamı bılmıyorum kafayı yıcem artık yardım instegram aykuttaydiin
Filesteki .ini'leri silip, exeleri tekrar çalıştırdığında içinde yazan odbc isimlerinde açarsanız düzelecektir.

LupaLanD

Developer
Moderatör
KY YardımSever
Coder
Web
legendzko.com
Merhaba

Uzun zaman önce bir arkadaşımdan dosyalar almıştım o zaman kurduğumda bir sorun olmamıştı fakat şuan ODBC hatasını gideremiyorum

Odbc 1_7_0 olarak kurmamı söylemişti bu şekilde diye hatırlıyorum ama eminde değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 854

Kod:
ODBC error occurred.

Source: SQLDriverConnect

Error: [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Named Pipes Provider: Could not open a connection to SQL Server [53].

Description: Unable to establish connection.

Logları baktığımda bu hatayı alıyorum Native Client 11.0 seçsem bile sorun çözülmedi tam olarak nerede hata yaptığımı da çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
ODBC ekranından 'Sistem DSN' sekmesine geçin ve dosyalarınızın bit durumuna göre 32 veya 64 bit olarak bir odbc kaydı oluşturun ve deneyin

aykut03888

KY Kıdemli Üye
32 64 bit de ekleme yaptım ama olmuyor ne yapsam olmuyor bir yerde bılemedım bir sorun var cözemiyorum bilen birisinin 5 dk teamw ile baglanıp bakması lazım lütfen yardım istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam