KAYNAK KOD ISTIRAP v1098 change tag id için yeni if else koşulları

Forathdor

Yard.Moderatör
KY Uzman Üye
KY YardımSever
Merhabalar, forumda paylaşılan son ISTIRAP dosyalarını kurcalarken bir şey farkettim. Localde kullanan arkadaşlarda sorun olacağını sanmıyorumda ufak çaplı server açmalarda bir glitch/bug yaratabilir. Şuan güncel change tag id sisteminde kullanıcılar taglerini "GM, Game Master, Admin" tarzında isimlerle değiştirebiliyorlar. Veya " " şeklinde boşluklu yapabiliyorlar. Bu tarz durumları kontrol etmesi ve kullanıcıya uyarı vermesi için bir kaç if else statement ekledim. Dileyen arkadaşlar direkt kopyalayıp kullanabilir veya kendi projelerine entegre edebilirler. Ek olarakta eğer name tag 3ten kısa veya 10dan uzunsa diye kendimce bir kontrol ekledim. Onu kullanmak zorunda değilsiniz. Bu arada bu kontrolleri sadece anti-cheat tarafında eklemeniz yeterli

(+) Name tag'in 3ten kısa olması durumunda ui alert ile hata verdirilmesi.
(+) Name tag'in 10dan uzun olması durumunda ui alert ile hata verdirilmesi.
(+) Name tag'in boş veya space kullanılarak boşluklu yazılması durumunda ui alert ile hata verdirilmesi.
(+) Change Name Tag pop-up'ın açıp/kapanması durumunda (eğer tag değiştirilmemişse) tag yazılan input'un resetlenmemesi.

(-) Name tag alanına "GM, Game Master, Özel Karakter veya Admin" gibi özel isimlerin yazılmasını şuanlık vaktim olmadığından kontrolünü sağlamadım. Zaten yazdığım kontrolü anlayan arkadaşlar bu alanı ilerletecektir.

Son düzenleme:

Spartus

KY Kıdemli Üye
KY Üye
teşekkürler eline sağlık

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
teşekkürler

byfantastiq

KY Kıdemli Üye
Merhabalar, forumda paylaşılan son ISTIRAP dosyalarını kurcalarken bir şey farkettim. Localde kullanan arkadaşlarda sorun olacağını sanmıyorumda ufak çaplı server açmalarda bir glitch/bug yaratabilir. Şuan güncel change tag id sisteminde kullanıcılar taglerini "GM, Game Master, Admin" tarzında isimlerle değiştirebiliyorlar. Veya " " şeklinde boşluklu yapabiliyorlar. Bu tarz durumları kontrol etmesi ve kullanıcıya uyarı vermesi için bir kaç if else statement ekledim. Dileyen arkadaşlar direkt kopyalayıp kullanabilir veya kendi projelerine entegre edebilirler. Ek olarakta eğer name tag 3ten kısa veya 10dan uzunsa diye kendimce bir kontrol ekledim. Onu kullanmak zorunda değilsiniz.

(+) Name tag'in boş veya space kullanılarak boşluklu yazılması durumunda ui alert ile hata verdirilmesi.
(+) Change Name Tag pop-up'ın açıp/kapanması durumunda (eğer tag değiştirilmemişse) tag yazılan input'un resetlenmemesi.

(-) Name tag alanına "GM, Game Master, Özel Karakter veya Admin" gibi özel isimlerin yazılmasını şuanlık vaktim olmadığından kontrolünü sağlamadım. Zaten yazdığım kontrolü anlayan arkadaşlar bu alanı ilerletecektir.

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Paylaşım için teşekkürler

b3rq4y

KY Saygın Üye
KY YardımSever
admin gamemaster gibi yasaklı kelimeleri engellemek için
Kod:
// Yasaklı kelimeler listesi (büyük/küçük harf duyarsız) std::vector<std::string> yasak_kelimeler = {"gm", "game master", "admin"};

// Yasaklı kelime kontrolü if (std::find(yasak_kelimeler.begin(), yasak_kelimeler.end(), id) != yasak_kelimeler.end()) { Engine->m_UiMgr->ShowMessageBox(xorstr("Tag Change Error"), xorstr("Tag name contains a prohibited word."), Ok); Close(); return true; }

zalim1990

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
teşekkürler hocam

CodeACS

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
teşekkürler

merx06

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Teşekkürler

Mountain

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Bu tarz kontrollerde sadece acs değil de server tarafınada eklenilirse daha mantıklı olur, acs tarafına eklenilecek kontroller bir şekilde aşılabilir.

Alshain

KY Kıdemli Üye
Teşekkürler

swatxx

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
teşekkürler

merx06

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Merhabalar, forumda paylaşılan son ISTIRAP dosyalarını kurcalarken bir şey farkettim. Localde kullanan arkadaşlarda sorun olacağını sanmıyorumda ufak çaplı server açmalarda bir glitch/bug yaratabilir. Şuan güncel change tag id sisteminde kullanıcılar taglerini "GM, Game Master, Admin" tarzında isimlerle değiştirebiliyorlar. Veya " " şeklinde boşluklu yapabiliyorlar. Bu tarz durumları kontrol etmesi ve kullanıcıya uyarı vermesi için bir kaç if else statement ekledim. Dileyen arkadaşlar direkt kopyalayıp kullanabilir veya kendi projelerine entegre edebilirler. Ek olarakta eğer name tag 3ten kısa veya 10dan uzunsa diye kendimce bir kontrol ekledim. Onu kullanmak zorunda değilsiniz. Bu arada bu kontrolleri sadece anti-cheat tarafında eklemeniz yeterli

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Reklam