YARDIM Client Versiyon hatası

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Arkadaşlar 1453 fire drake source kullanıyorum build alma sorununu çözdük pars arkadaşın sayesinde kendisine teşekkür ederim fakat şimdide aldığım buildi server dosyası ile değiştirince client versiyon hatası veriyor şunu bir editleme rayına sokamadık daha bir haftadır bu hatayı nasıl çözeceğim
1. database
Adsız2.png
vs
Adsız3.png

Adsız4.png

client
Adsız5.png

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye

Kendinize uyumlu client bulmanız daha önemli.
GAME'nin ve Client'in Paket yapısı önemli olduğu için dikkat etmenizde fayda var.

Son düzenleme:

byxox

KY Üye
hocam

1- db versıon tablosundakı kalabalıgı bosaltıp sadece mesela 1453.zip tarzında 1 satır yaparmısın
2- src ıcınde versıyon.h de versıyon kac gırılmış ona baktınmı 1453 yaparmısın
3- bu ıkısı dogru ise ya exe hatalı yada db dekı versıyon tablosu ıle src dekı karışıkları hatalı olabılır bır kontrol edebılırmısın

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
hocam

1- db versıon tablosundakı kalabalıgı bosaltıp sadece mesela 1453.zip tarzında 1 satır yaparmısın
2- src ıcınde versıyon.h de versıyon kac gırılmış ona baktınmı 1453 yaparmısın
3- bu ıkısı dogru ise ya exe hatalı yada db dekı versıyon tablosu ıle src dekı karışıkları hatalı olabılır bır kontrol edebılırmısın
1-ustam yukarıda resimleri var sorduklarıyın data baseyi yaptım
2- src 1453 yazıyor
3- ikisi doğru piyasada 2 tane exe var zaten 2'si ilede denedim ayrıca dosyaların içinde bir path dosyası var onun içinde kendi exe si onuda denedim olmuyor normalde build almadan 3'ü ilede giriyor sourceden build alıp gameserver dosyasını değiştirince bu versiyon hatasını veriyor

byxox

KY Üye
hocam 1-2 okey kontrol ettım dıyorsun. 3. cevabında yenı game server ıle gıremıyorsan kesınlıkle src de bır hata vardır. Src ıcındekı GAMESOURCEVERSIYON acaba yanlıs olabılırmı. Daha once fıre draki 1453 sorunsuz gırıs yapmıstım 1-2 yıl once. Bıraz kurcalaman lazım orjınal game server ıle gırıp buıld aldıgınla gıremıyorsan exe yada clıent degıl src odaklanman lazım bence.

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
hocam 1-2 okey kontrol ettım dıyorsun. 3. cevabında yenı game server ıle gıremıyorsan kesınlıkle src de bır hata vardır. Src ıcındekı GAMESOURCEVERSIYON acaba yanlıs olabılırmı. Daha once fıre draki 1453 sorunsuz gırıs yapmıstım 1-2 yıl once. Bıraz kurcalaman lazım orjınal game server ıle gırıp buıld aldıgınla gıremıyorsan exe yada clıent degıl src odaklanman lazım bence.
bende senin gibi düşünüyorum sourcede bir sorun var yada express kurun demişler kurdum fakat sourceyi açmadı bende 2012 ultime kurdum onla alakalı bir sorun olurmu bilmem vs den anlamıyorum yeni başladım source işine :(

byxox

KY Üye
olabılır denemek lazım. Ben hem visual hem sql 2022 pro kullanıyorum herhangı bır sorunla karsılasmadım.

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
olabılır denemek lazım. Ben hem visual hem sql 2022 pro kullanıyorum herhangı bır sorunla karsılasmadım.
sgl ile alakalı degil bende 2014 var bu fire drake visuali hem 2012 hem de 2019 kurmak istiyor biri ile açıp diğeri ile build almak gerekiyor saçma sapan bir source ama işi öğrenmek için tam benlik :)

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Yokmu anlayan arkadaşlar sadece gameserverin buildini alırsam versiyon hatası veriyor komple build alırsam nick şifre yazdıktan sonra hiçbir ekran gelmiyor

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
Eğer id passtan sonra server list gelmiyorsa Jvcrypto kontrol edin hocam.

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
O versiyon hocam kontrol etmeniz gereken g_privatekey gibi birşey yazar o cpp’nin içinde değiştirerek deneyin içinden birisi exe ile uyumludur.

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
O versiyon hocam kontrol etmeniz gereken g_privatekey gibi birşey yazar o cpp’nin içinde değiştirerek deneyin içinden birisi exe ile uyumludur.
ustam deli etti beni bu source tam anlasam sorun olmazda daha source işini çözemedim frezenko diye bir başka source buldum o build alırken bir hata veriyordu bendeki sourcenin koduyla onu değiştirdim açtı oyuna girdim fakat adamlar pk server yapıyoruz diyemi yok kıcıklık olsun diyemi source içinden item dosyasını silmişler oyunda itemler yok. tek tesellim build sonrası oyuna girmesi şimdi bu frezenkonu versiyon yazan kodunu kopyalayım diğerine yapıştırıp build aldım yine düzelmedi bakalım bir birine aktararak düzgün build hatası vermeyen bir source oluşturabilecekmiyim

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
ustam deli etti beni bu source tam anlasam sorun olmazda daha source işini çözemedim frezenko diye bir başka source buldum o build alırken bir hata veriyordu bendeki sourcenin koduyla onu değiştirdim açtı oyuna girdim fakat adamlar pk server yapıyoruz diyemi yok kıcıklık olsun diyemi source içinden item dosyasını silmişler oyunda itemler yok. tek tesellim build sonrası oyuna girmesi şimdi bu frezenkonu versiyon yazan kodunu kopyalayım diğerine yapıştırıp build aldım yine düzelmedi bakalım bir birine aktararak düzgün build hatası vermeyen bir source oluşturabilecekmiyim
Hocam iyi diyorsun hoş diyorsun da en son paylaşılan ıstırap dosyasına yönelsene

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Hocam iyi diyorsun hoş diyorsun da en son paylaşılan ıstırap dosyasına yönelsene
ustam bilgisayar kaldırmıyor zaten elimden geldiğince biraz düzeltip millete paylaşmak Biri Allah razı olsun dese yeter amacım server açmak değil asıl işim grafik derdi ney nefsin anlamadım şimdide 1453 taktı osmanlı kanı çekti herhalde :)

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye
ustam bilgisayar kaldırmıyor zaten elimden geldiğince biraz düzeltip millete paylaşmak Biri Allah razı olsun dese yeter amacım server açmak değil asıl işim grafik derdi ney nefsin anlamadım şimdide 1453 taktı osmanlı kanı çekti herhalde :)
Abi vds satın al istirap'a geç nolur. sende kurtulcan bizde. böyle oldumu sana yardım da edemiyoruz. 😊

Reklam