YARDIM The selected nation and race does not match!

OutLaw

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
hata.png

Arkadaşlar merhaba karakter oluştururken bu hatayı alıyorum ne analyzerde ne de loglarda bir hata görünmüyor. önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

OutLaw

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Teşekkür ederim cevaplarınız için. @LupaLanD dostum db ve src normalde düzgün calısıyor. src yi 1785 e uyarladıktan sonra böyle bi hata verdi. kripto ve versiyonu birebir yapıyorum ama yine de olmadı. prosedürler normal yani

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Teşekkür ederim cevaplarınız için. @LupaLanD dostum db ve src normalde düzgün calısıyor. src yi 1785 e uyarladıktan sonra böyle bi hata verdi. kripto ve versiyonu birebir yapıyorum ama yine de olmadı. prosedürler normal yani
hocam değişen versiyonun exe den giden create new char paketleri demekki farklı. Atıyorum sizin versiyonunuzda giden paketler strcharıd>>nation>>race>>class tır, ama değişen versiyonda paketler accountid>>strcharıd>>nation>>race>>class olmuştur. Bu yüzden de prosedüre gelen bilgilerde kayma oluyordur. Doğal olarak clas race vs. yerine atıyorum nation bilgisi gidiyordur. Bu da prosedürün hata döndürmesine neden olur. Paketlerinizi kontrol edin karakter oluştururken giden.

OutLaw

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
@aakinci Teşekkür ederim profilerde char oluştururken herhangi bir aktivite olmuyor.

OutLaw

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Aynı zamanda source da CREATE_NEW_CHAR daki veriler de aynı.

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
@aakinci Teşekkür ederim profilerde char oluştururken herhangi bir aktivite olmuyor.
hocam profilere yani prosedüre gelmeden demekki source içerisinde uyuşmayan bir paket var. Örnek olarak sen yeni karakter oluşturmak istediğinde clientten ilk paket

NewCharToAgent fonksiyonuna gider ve buraya bendeki versiyonda şu şekilde geliyor paket;

pkt >> bCharIndex >> strUserID >> bRace >> sClass >> bFace >> nHair
>> str >> sta >> dex >> intel >> cha;

ve eğer ki buradaki değerler oyunun temellerindeki ile uyuşmuyor ise sen de göreceksin ki fonksiyon içerisinde alt alta sıralı hata mesajları var. Bunlardan birisini cliente gönderir. Yani işlemler önce sourcede kontrol edilip sonra sql e gider. Profilerde çıkmaması demek paket farklılığı yok demek değildir hocam.

Örneğin kurian karakterini prosedürden kapatmak yerine bu fonksiyona
if (bRace == 6 || bRace == 14)
errorCode = NEWCHAR_NOT_SUPPORTED_RACE;

diye bir bölüm eklesen direk zaten kapanır vs. gibi.

OutLaw

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Anladım hocam şimdi teşekkür ederim. Gördüm az önceki bahsettiğiniz kodları farklılık var evet. birisi bRace vs felan birebir aynı ama biri int16 biri int32. exe de zaten görüntü bugu sorunu cıktı farklı bir versiyon bakacağım artık konu kapanabilir.

Reklam