ÇÖZÜLDÜ Server a bağlanma

tanerk48

KY Kıdemli Üye
Merhaba iyi günler. Bilgisayarımda kurulu 1098v pvp server var, Aktif olarak kullanıp oynayabilmekteyim. Yan bilgisayarımdan aynı ağ üzerinden bu server a nasıl bağlantı yapıp giriş yapabilirim acaba. Sunucu dışarıya açık olmayacak sadece evdeki internet üzerinden 2 kişi oynamak istiyoruz. Yardım edebilecek var mı

Çözüm
1702923144954.png
Server list ekranına 2. bir server ekle db'den onun local ip yine 127.0.0.1 kalsın diğeri LAN IP'ın olsun.
sServerID 2 -
2. eklediğiniz sGroupID=1 olacak şekilde ekleyin.

Kurulu olduğu bilgisayarda yukarıdaki arkadaşın dediği gibi START + R yapıp cmd yazın enterlayın karşınıza gelen ekrana ipconfig yazın. Orada yerel ağda bulunan ip adresiniz bulunacak 192.168.1.(sizin numaranız) onuda db Game server list'e ekleyin.

Diğer bilgisayar launcher'in okuduğu server.ini IP0=(buraya kurulu olan pc'deki lan ip adresi) ekleyip tamam deyin. ve giriş sağlayın.

CoupDeGraceTR

KY Uzman Üye
KY YardımSever
bılgısayardan arama yerıne cmd yaz sonra acılan ekrana ipconfig yaz sana gelen ıp adresınlerınde 192.168.1.xxx gıbı ıp adresı gelecek
o adresı dıger bılgısayara gır

Hagen

Süper Moderatör
1702923144954.png
Server list ekranına 2. bir server ekle db'den onun local ip yine 127.0.0.1 kalsın diğeri LAN IP'ın olsun.
sServerID 2 -
2. eklediğiniz sGroupID=1 olacak şekilde ekleyin.

Kurulu olduğu bilgisayarda yukarıdaki arkadaşın dediği gibi START + R yapıp cmd yazın enterlayın karşınıza gelen ekrana ipconfig yazın. Orada yerel ağda bulunan ip adresiniz bulunacak 192.168.1.(sizin numaranız) onuda db Game server list'e ekleyin.

Diğer bilgisayar launcher'in okuduğu server.ini IP0=(buraya kurulu olan pc'deki lan ip adresi) ekleyip tamam deyin. ve giriş sağlayın.

Son düzenleme:
Çözüm

tanerk48

KY Kıdemli Üye
Evdeki internetimi sabit ip olarak kullanmıyorum. Bendeki yerel ağ ip si 192.168.1.xxx olarak değil de 192.168.0.xxx olarak gözükmekte. Herhangi bir sorun yaşatır mı

Hagen

Süper Moderatör
Evdeki internetimi sabit ip olarak kullanmıyorum. Bendeki yerel ağ ip si 192.168.1.xxx olarak değil de 192.168.0.xxx olarak gözükmekte. Herhangi bir sorun yaşatır mı
hayır yaşatmaz, sadece yukarıda yazdığım yazıyı güncelledim mantığını anlayarak yapın

tanerk48

KY Kıdemli Üye
hayır yaşatmaz, sadece yukarıda yazdığım yazıyı güncelledim mantığını anlayarak yapın
Yaptım teşekkür ederim. Start geldi oyuna girebildim. Fakat yeni char açmak için id pas yazıp bağlandığımda oyundan atıyor her seferinde. Sanırım başka bir sorun yaşamaktayım

Hagen

Süper Moderatör
Yaptım teşekkür ederim. Start geldi oyuna girebildim. Fakat yeni char açmak için id pas yazıp bağlandığımda oyundan atıyor her seferinde. Sanırım başka bir sorun yaşamaktayım
Server Seçme ekranında mı hata kodu var mı direkt mi kapanıyor?

Hagen

Süper Moderatör
Server seçme ekranı gelmiyor bile. O ekran gelmeden boşluktayken otomatik kapanıyor, 3-4 saniye beklemeden sonra
Elinizde Source kodu var mı?
DB'nizdeki LOGIN SQL Function(Prosedür)ünü buraya
1702924452916.png kod içine alıp gönderebilirmisiniz.

ve Server Eklediğiniz kısmın bir ekran görüntüsünü eklermisiniz.

tanerk48

KY Kıdemli Üye
Benimki source değil diye biliyorum. Bir de db de bunu göremedim. Bilgisiz olduğum için de gözümden kaçmış olabilir. Server eklediğim kısım da aşağıdaki resimdeki şekil
asd.png

delitay

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Benimki source değil diye biliyorum. Bir de db de bunu göremedim. Bilgisiz olduğum için de gözümden kaçmış olabilir. Server eklediğim kısım da aşağıdaki resimdeki şekil
Ekli dosyayı görüntüle 2717
strlanIP lar aynı sayılır ha lokal ıpı yazmışın ha onu zaten 2 satır sabit ıp olmalı sabit ıp yoksa ıp sabitleyen program kurmalısın o şekil olmaz

delitay

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Oyuna girememe-atma sebebi sabit ip olmaması ile alakalı olabilir mi acaba ?
oyuna giripte atıyor ise alakası yoktur girmeden server seçme ekranından sonra client kapanıyor ise bir kaç nedeni olur ıp sorunundan yapar yada port sonuda olabilir tcp ıp4 ayarlarını filan yapman lazım

tanerk48

KY Kıdemli Üye
oyuna giripte atıyor ise alakası yoktur girmeden server seçme ekranından sonra client kapanıyor ise bir kaç nedeni olur ıp sorunundan yapar yada port sonuda olabilir tcp ıp4 ayarlarını filan yapman lazım
Oyuna girip Kullanıcı adı şifre yazdıktan sonra 3-4 saniye içinde server seçme ekranı gelmeden direk oyunu kapatıyor.

delitay

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Oyuna girip Kullanıcı adı şifre yazdıktan sonra 3-4 saniye içinde server seçme ekranı gelmeden direk oyunu kapatıyor.
yine senin baglantı ayarları ile alakalı kardeşim ebenezer ayarlarını da kontrol et orayada 2. serverin ıpı yazmalısın boşa ugraşma kuran arkadaşa söyle o 2 dakikada halleder

delitay

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Dışa değil, Konuyu açarken Aynı Ağdaki diğer pc'den bağlanmayı diyor.
sende o şekil kullanıyordun hatırladığım kadarıyla ustam sen halledersin bu arkadaşın işini gir bir bak o zaman ben de bir zamanlar dışardan millet giriyor ben giremiyordum server ıpı local yaparsam o zamanda ben giriyordum millet giremiyordu sorun ebenezerden kaynaklanıyormuş ayarlarında en alttaki local ipi sabit ıpı yazınca düzeldi

Reklam