BİLGİLENDİRME Ruler of the Legend Itemleri Database'e Nasıl Eklenir.?

heyladies31

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us
Merhabalar arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde forumda sormuştum ve @By.Deniz üstadım bu konu hakkında yol göstermişti. Kendisine ayrı teşekkür ederim. Forumlarda öyle kişiler denk geliyor ki sanki çok gizli bir şeymişçesine yardım etmeyi çok görüyorlar. Ki öyle biri denk geldi ki artık ego mu deyim, adama soru sormadan hemen yardım etmiyorum cinsinden şeyler söylemeye başladı. Olabilir herkes kendine yapar. Ben de gelişmeye, öğrenmeye ve öğretmeye hevesli biri olduğum için en ufak -kendi kendime olsun, yardım alarak öğrendiğim olsun (doğru veya yanlış) - bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Hem hatalarım varsa öğreneceğim hem de hiç bilgisi olmayanlara bir yol göstermeye çalışacağım. Ne de olsa forumun amacı bu değil mi ? Konumuza dönelim. Öncelikle muhtemelen elimizdeki clientte bu itemlerin görüntüleri mevcut ve item_org ve item_Ext tablolarına eklenmiş durumda. (yeni versiyon clientler için) .Bize lazım olan o itemlerin de ekli olduğu bir database. Mesela CyberACS database'i . O da forumdaki paylaşımlarda mevcut. Araştırıp bulabilirsiniz. Bulamayan olursa belirtsin upload edip atayım.
- İlk olarak Database'imizi restore ediyoruz. (bu kısımlar ilk başlayanlar için anlaşılmayabilir. Bunun için de forumda konular mevcuttur fakat farklı bir yazı yazarım diye düşünüyorum. )

- Restore ettik devam edelim. Kendi yöntemlerimi anlatacağım için daha farklı ve kolay yöntemleri olabilir. Onları da uzman kişiler belirtirse sevinirim.

-SSMS(SQL Server Management Studio) Arayüzünde 'New Query' butonuna tıklıyoruz.
1693385045794.png
- Daha açılan pencereye şu komutu yazıyoruz ve F5 tuşuna basıyoruz;
use CyberACS
select *from ITEM where strName LIKE '%ruler of the%'

Bu komuttaki use CyberACS= Kullanacağımız database, ITEM= Tablo adı, where= Tabloda nerede arayacağımız, LIKE= bir sütundaki belirli bir veriyi aramak, '%veri%'= yani bu tırnak işareti yüzde sembolü arasında yazacağınız veri "ruler of the" olacak. Bu da ITEM tablosundaki strName sütununda "ruler of the" içeren bütün veriyi bul. Bu farklı birşey de olabilir. Örneğin dark yazarsanız içinde dark geçen verileri de bulabilirsiniz. Zaten ingilizce bir kullanım söz konusu olduğu için çevirisini yapsanız da yapmanız gereken işlemi anlıyorsunuz. SQL komutlarını da araştırırsanız daha verimli olur ve daha rahat yaparsınız.

1693385806320.png
Karşımıza bu şekilde bir ekran gelicek. Buradaki verilerin hepsini kendi DATABASE'inizde gerekli yerlere tek tek de girebilirsiniz. Aynı yapıya sahipse (başlık sıralaması doğru ise, databaseden databaseye değişiyor) tümünü kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Onu da bütün hücrelerin en üstündeki bölüme tıklayıp "copy" seçeneğiyle kopyalayabilirsiniz.

1693386199434.png

Daha sonra kendi Database'nizde ITEM tablosuna sağ tık yapıp "Edit top 200 rows" (sizde fazla da olabilir) tıklıyoruz. Ardından CTRL+2 tuşuna basıyoruz.
1693386556770.png

Bu şekilde bir ekran karşılayacak . Oradaki strName satırının karşısındaki Filter sütununun bulunduğu yere "ruler of the " yazın ve CTRL+R tuşuna basın.

1693386803569.png
"Paste" seçiyoruz ve şu ekran karşılıyor.
1693387029943.png

(Temsilidir. Belirttiğim gibi başlıklarda farklılık olabilir. Onun düzenlemesi Excel'e atıp yapabilir veya tek tek elle girebilirsiniz. Daha basit bir yöntemi varsa uzman arkadaşlar belirtebilir.
İşlem bu kadardı arkadaşlar. Okuduğunuz için teşekkürler. Eksik veya hatalı bilgi olabilir. Lütfen belirtin. Umarım yardımcı olmuştur. İyi forumlar...

Ekli dosyalar

• 1693384986115.png
    1693384986115.png
    26.9 KB · Görüntüleme: 6
  • 1693386650001.png
    1693386650001.png
    25.5 KB · Görüntüleme: 6

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
Ya oooofff. Ben yapacaktım bunu. 😁 Ellerine sağlık güzel konu olmuş.

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
Eline sağlık güzel anlatım olmuş👍

Reklam