ÇÖZÜLDÜ istirap KO Panel Site Kurulumu

bugraozcan

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Arkadaşlar Merhaba hayırlı forumlar

Detaylı kapsamlı V2xx panel kurulumu göremedim.

Yardımcı olabilecek yada anlatabilecek birisi varmı acaba .

Birde açıksız tavsiye edeceğiniz panel varmıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
istirap source kullandığınızı biliyorum, o yüzden istirap dosyası içerisinde bir panel dosyası zaten mevcut.

ilk önce xamp kurulumu'nu yapın. (PHP Yazılım dili 5.6 ile yazıldığı için size bu linki atıyorum)

Sonrasında ODBC'den SistemDNS ekleyeceksiniz (Knighttan farklı) Sistem DNS Tab Kısmı olacak oradan.
1703185623805.png

MYSQL'den kullanıcı oluşturacaksınız. ve oluşturduğunuz kullanıcıya knight online db'sinde yetki vereceksiniz.
Sonra;
PhpMyadmin'e giriş yapacaksınız
1703186997312.png

Karşınıza gelen PHPMyadmin...

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Arkadaşlar Merhaba hayırlı forumlar

Detaylı kapsamlı V2xx panel kurulumu göremedim.

Yardımcı olabilecek yada anlatabilecek birisi varmı acaba .

Birde açıksız tavsiye edeceğiniz panel varmıdır

Açıksız paneli bedavaya kimse paylaşmaz ustam kurdugun server gerçekten yüksek userli ise para verim yaptıracaksın yok 3-5 kişi ile takılıyoruz diyorsan aşagıdaki linkten bir tanesini seçip kuracaksın

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye
istirap source kullandığınızı biliyorum, o yüzden istirap dosyası içerisinde bir panel dosyası zaten mevcut.

ilk önce xamp kurulumu'nu yapın. (PHP Yazılım dili 5.6 ile yazıldığı için size bu linki atıyorum)

Sonrasında ODBC'den SistemDNS ekleyeceksiniz (Knighttan farklı) Sistem DNS Tab Kısmı olacak oradan.
1703185623805.png

MYSQL'den kullanıcı oluşturacaksınız. ve oluşturduğunuz kullanıcıya knight online db'sinde yetki vereceksiniz.
Sonra;
1703186997312.png

Karşınıza gelen PHPMyadmin Panelinde DB Oluşturup panelle birlikte gelen sql dosyasının kurulumunu yapacaksınız.
Sonra;
1703188447070.png
Php.ini dosyası düzenleyeceksiniz odbc araması yapın ve odbc eklentisi önündeki ; kaldırın ve apache'yi yeniden başlatın.
Sonra;
PHP Dosyalarından system/configuration.php dosyasını düzenleyeceksiniz. altta yazan örnek kodları bulun ve içlerine gerekli düzenlemeyi yapın.

PHP:
    /**
     *  ODBC Database Configuration
     */

$database = array(
        "DRIVER"         => "ODBC Driver 17 for SQL Server", /** KULLANILAN ODBC DRIVER**/
        "SERVER"         => '(local)',  /** BURASI BOYLE KALACAK **/
        "DSN"             => "KO_DATABASE_SERVER_001",  /** KO VERITABANI ADI.**/
        "UID"             => "database-kadı", /** MYSQL - MSSQL değil.**/
        "PASS"            => "şifreniz",  /** MSSQL Yetkilendirilmiş Kullanıcı Şifresi değil.**/
        "WEB_DB"        => "MYSQL-DATABASEADI",  /** MYSQL - MSSQL değil.**/
        "GAME_DB"        => "KO_DATABASE_SERVER_001"
    );

/**
     *  MySQL Database Configuration
     */

$mysqldb = array(
        "DB_HOST"        => "localhost",
        "DB_NAME"         => "MYSQL DB ADI",
        "DB_USER"         => "root",
        "DB_PASS"         => "ŞİFRE",
    );

Sonrasında Paneliniz hazır

Son düzenleme:
Çözüm

byxox

KY Üye

Ekli dosyayı görüntüle 2765

Sonra;
Ekli dosyayı görüntüle 2766

Karşınıza gelen PHPMyadmin Panelinde DB Oluşturup panelle birlikte gelen sql dosyasının kurulumunu yapacaksınız.
Sonra;
Ekli dosyayı görüntüle 2767
Php.ini dosyası düzenleyeceksiniz odbc araması yapın ve odbc eklentisi önündeki ; kaldırın ve apache'yi yeniden başlatın.
Sonra;
PHP Dosyalarından system/configuration.php dosyasını düzenleyeceksiniz. altta yazan örnek kodları bulun ve içlerine gerekli düzenlemeyi yapın.

PHP:
    /**
     */

$database = array(
        "DRIVER"         => "ODBC Driver 17 for SQL Server", /** KULLANILAN ODBC DRIVER**/
        "PASS"            => "şifreniz",  /** MSSQL Yetkilendirilmiş Kullanıcı Şifresi değil.**/
    );

/**
     */

$mysqldb = array(
    );

merhabalar

dedıklerınızı harfıyen yaptım

gırdıgımde : Fatal Error: ezSQL_mysql requires mySQL Lib to be compiled and or linked in to the PHP engine

hatayı alıyorum nereyı atlamıs olabılırım

byxox

KY Üye

Ekli dosyayı görüntüle 2765

Sonra;
Ekli dosyayı görüntüle 2766

Sonra;
Ekli dosyayı görüntüle 2767
Sonra;

PHP:
    /**
     */

$database = array(
    );

/**
     */

$mysqldb = array(
    );

burada yazmıssınız konularda buldum. ez_sql_mysql.php sızın yaptıgınız gıbı duzelttım. php ını de bulunan extension=mysqli acık hale getırdım stop start yaptım bu sefer hata gitti ama panel acılmadı. Yaptıgım birşey eksık sanırım :)

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye

burada yazmıssınız konularda buldum. ez_sql_mysql.php sızın yaptıgınız gıbı duzelttım. php ını de bulunan extension=mysqli acık hale getırdım stop start yaptım bu sefer hata gitti ama panel acılmadı. Yaptıgım birşey eksık sanırım :)
PHP error log init kodlarını aktif edin hatayı göstersin ve hatayı buraya yazın

dawsonlerry

KY Üye
Plugin 'FEEDBACK' is disabled. mysql deki error logda cıkan hata bu php ini de sıkıntı yok

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye
Hocam selam. error log ları actım beyaz ekran devam edıyor ama herhangı bır log dusmedı.php error log boş.
1703807217675.png

altta verdiklerimi index.php dosyanızın en üstüne yukarı koyun.
ekranda hatalarınızı gösterecektir. css tasarımı kodları görmenize engel olursa CTRL+U ile kaynak koduna geçin.

PHP:
ini_set('display_errors', 1);
ini_set('display_startup_errors', 1);
error_reporting(E_ALL);

dawsonlerry

KY Üye
Ekli dosyayı görüntüle 2806

altta verdiklerimi index.php dosyanızın en üstüne yukarı koyun.
ekranda hatalarınızı gösterecektir. css tasarımı kodları görmenize engel olursa CTRL+U ile kaynak koduna geçin.

PHP:
ini_set('display_errors', 1);
ini_set('display_startup_errors', 1);
error_reporting(E_ALL);
hocam ben eklediğiniz koduda yazdım php error vermiyor sıkıntı yok gibi gözüküyor ama local hostu açtınmı böyle beyaz sayfa geliyor sadece dosyaları htdocs'a attım1703848998887.png

cxzcmnasndq1

KY Uzman Üye
hocam ben eklediğiniz koduda yazdım php error vermiyor sıkıntı yok gibi gözüküyor ama local hostu açtınmı böyle beyaz sayfa geliyor sadece dosyaları htdocs'a attımEkli dosyayı görüntüle 2808
Kod:
index.php
system/configuration.php
system/mrx_sql_core.php
system/ez_sql_core.php
...

Bu tarz dosyalarda üst satırlarda hata gösterimi kapatma kodu varmı kontrol edin.

byxox

KY Üye
Kod:
index.php
system/configuration.php
system/mrx_sql_core.php
system/ez_sql_core.php
...

Bu tarz dosyalarda üst satırlarda hata gösterimi kapatma kodu varmı kontrol edin.

Arkadaslar bu kodları ekleyınce ( ındex.php ) gelen hata mysql verıtabanına baglanamadı hatası oldu. Xampp kullanıcı adı sıfre olusturmamısım. root sıfresını olusturup xampp kapatıp acınca panel geldı. tesekkurler @hagen

Onur593

KY Üye
Fatal Error: ezSQL_mysql requires mySQL Lib to be compiled and or linked in to the PHP engine
bu hatayı alıyorum sorunun ne olduğunu bilen var mı önceki yorumlarda açıkça anlatılmamış anlatılanları denedim ancak hala bu hatayı alıyorum.

RexeR

KY Üye
site.pnghocam siteyi kurdum sorunsuz ama şifre değişme kısmında yanlış gizli cevap girdiniz diyor altta gizli cevap isteyen bir bölüm yok bunu nasıl halledebiliriz acaba

Onur593

KY Üye
Fatal Error: ezSQL_mysql requires mySQL Lib to be compiled and or linked in to the PHP engine
bu hatayı alıyorum sorunun ne olduğunu bilen var mı önceki yorumlarda açıkça anlatılmamış anlatılanları denedim ancak hala bu hatayı alıyorum.

Onur593

KY Üye
Deprecated: Optional parameter $c declared before required parameter $str is implicitly treated as a required parameter in C:\xampp\htdocs\system\functions.php on line 960

Deprecated
: Optional parameter $c declared before required parameter $str is implicitly treated as a required parameter in C:\xampp\htdocs\system\functions.php on line 1011

Deprecated
: Creation of dynamic property mrxSQL_Core::$conn is deprecated in C:\xampp\htdocs\system\mrx_sql_core.php on line 30

Fatal error
: Uncaught Error: Class "ezSQL_mysql" not found in C:\xampp\htdocs\system\configuration.php:75 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\index.php(5): require_once() #1 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\system\configuration.php on line 75

Reklam