ÇÖZÜLDÜ Eslant Daily Mitril Görevi Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

heyladies31

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us
1705256004063.png

Merhabalar. Eslanttaki bu Daily Mitril görevini alıp yapabiliyorum. Fakat görevi verince ertesi gün alamıyorum . 1 kereliğine yapıp bitiyor. Bunu nasıl Günlük görev haline getirebilirim. Lua'da Save Event var orayı mı değiştirmem gerekiyor yoksa farklı bir yöntem mi uygulamam gerekiyor?

Çözüm
Ekli dosyayı görüntüle 2917

Merhabalar. Eslanttaki bu Daily Mitril görevini alıp yapabiliyorum. Fakat görevi verince ertesi gün alamıyorum . 1 kereliğine yapıp bitiyor. Bunu nasıl Günlük görev haline getirebilirim. Lua'da Save Event var orayı mı değiştirmem gerekiyor yoksa farklı bir yöntem mi uygulamam gerekiyor?
Bu görevin quest helper den dataindex mi neydi, o değerini bul ve gün değişimi yapınca çalışan fonksiyonu serverstartstophandlerden bularak görev kaydını tüm oyunculardan sildir. Bunu yaparken bir prosedür kullanman daha yararlı olur, çünkü oyunda olmayan oyunculardan da bu görevi sildirmen gerekecek. Bu işlem bana karışık geliyor dersen...

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Ekli dosyayı görüntüle 2917

Bu görevin quest helper den dataindex mi neydi, o değerini bul ve gün değişimi yapınca çalışan fonksiyonu serverstartstophandlerden bularak görev kaydını tüm oyunculardan sildir. Bunu yaparken bir prosedür kullanman daha yararlı olur, çünkü oyunda olmayan oyunculardan da bu görevi sildirmen gerekecek. Bu işlem bana karışık geliyor dersen daily_op mu ne bir tablo var, günlük alınan chaos map lerini vs kayıt ediyor. Orayı inceleyip ona göre de bir sistem yazabilirsiniz. Yol çok hocam.

Çözüm

heyladies31

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Web
japko.us
Bu görevin quest helper den dataindex mi neydi, o değerini bul ve gün değişimi yapınca çalışan fonksiyonu serverstartstophandlerden bularak görev kaydını tüm oyunculardan sildir. Bunu yaparken bir prosedür kullanman daha yararlı olur, çünkü oyunda olmayan oyunculardan da bu görevi sildirmen gerekecek. Bu işlem bana karışık geliyor dersen daily_op mu ne bir tablo var, günlük alınan chaos map lerini vs kayıt ediyor. Orayı inceleyip ona göre de bir sistem yazabilirsiniz. Yol çok hocam.
Teşekkür ederim hocam. Çok sağol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam