ÇÖZÜLDÜ Editör Bağlantı Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tanerk48

KY Kıdemli Üye
Merhaba. 1098v olarak kurdurduğum server sorunsuz olarak çalışmakta. Editör olarak Nero All In One kullanmaktayım. Serverin kurulduğu ilk gün düzenli olarak çalışıyordu. Ertesi gün hiç bir ayarı(sql-odbc) değiştirmememize rağmen resimdeki gibi hata vermeye başladı. Bilgisi olan var mı acaba ?

Hata.png

LupaLanD

Developer
Moderatör
KY YardımSever
Coder
Web
legendzko.com
Merhabalar Settings.ini içinde database adının doğru olduğundan emin olunuz
1703088593650.png

ByDogan

KY Saygın Üye
KY YardımSever
DB ismi doğru ben kurdum arkadaşa fakat bende giriyor evdeki PC ye arkadaşta ne yaptıysak giremedi

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
DB ismi doğru ben kurdum arkadaşa fakat bende giriyor evdeki PC ye arkadaşta ne yaptıysak giremedi
sql 2022 de
  • SQL Server Management Studio (SSMS) kullanıyorsanız Sunucuya Bağlan iletişim kutusunda Bağlantı Özellikleri sekmesini seçin ve Bağlantı zaman aşımı ayarını daha yüksek bir değere ayarlayın.

tanerk48

KY Kıdemli Üye
sql 2022 de
  • SQL Server Management Studio (SSMS) kullanıyorsanız Sunucuya Bağlan iletişim kutusunda Bağlantı Özellikleri sekmesini seçin ve Bağlantı zaman aşımı ayarını daha yüksek bir değere ayarlayın.
asd.png
Sql 17 var. Bağlantı zaman aşımı 30'du 60'a yükselttim denedim ama yine aynı ne yazık ki

delitay

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Tipik nedenlerÇözümler
Sunucu adı yanlış yazılmış.Doğru sunucu adıyla yeniden deneyin.
Sunucudaki SQL Server hizmeti çalışmıyor.SQL Server Veritabanı Altyapısı örneğini başlatın.
Veritabanı Altyapısı örneğinin TCP/IP bağlantı noktası bir güvenlik duvarıyla engellenir.Güvenlik duvarını, Veritabanı Altyapısı'na erişime izin verecek şekilde yapılandırın.
Veritabanı Altyapısı 1433 bağlantı noktasını dinlemiyor. Bunun nedeni, bağlantı noktasının değiştirilmesi veya varsayılan örnek olmaması ve SQL Server Browser hizmetinin çalışmamasıdır.SQL Server Browser hizmetini başlatın veya bir TCP/IP bağlantı noktası numarası belirterek Sqlcmd -S <ip_addres>,<port> komutuyla bağlanın. Hata günlüğünde, SQL Server'ın dinleme yaptığı bağlantı noktası numarasını bulun.
SQL Server Browser hizmeti çalışıyor, ancak UDP bağlantı noktası 1434 bir güvenlik duvarıyla engelleniyor.Güvenlik duvarını, sunucuda UPD bağlantı noktası 1434'e erişime izin verecek şekilde yapılandırın veya bağlanılacak TCP/IP bağlantı noktası numarasını belirtin.
İstemci ve sunucu, aynı ağ protokolünü kullanacak şekilde yapılandırılmamış.SQL Server Yapılandırma Yöneticisi'ni kullanarak sunucu ve istemci bilgisayarlarının en az bir etkin protokole sahip olduğundan emin olun. Örneğin, istemci TCP/IP yuvalarını kullanarak bağlanıyorsa ancak SQL Server yalnızca adlandırılmış kanalları dinliyorsa, hiçbir bağlantı kurulamaz.
Ağ, sunucu adını bir IP adresine çözümleyemiyor; bu, ping veya telnet programları kullanılarak test edilebilir.Ağınızdaki bilgisayar adı çözümleme sorununu düzeltin veya IP adresini kullanarak sunucuya bağlanın; bu bir SQL Server sorunu değildir. Yardım için Windows belgelerinize bakın veya ağ yöneticinize başvurun. Bağlantıyı test etmek için aşağıdaki komutu kullanın:
telnet <ServerName> [<Port>]
telnet <IP_Address> <Port>
IP adresi kullanmak işe yarıyorsa ancak sunucu adı işe yaramıyorsa, bu bir ad çözümleme sorunudur.
Ağ IP adresini kullanarak bağlanamıyor; bu, ping, telnet veya programı kullanılarak test edilebilir.Ağınızdaki TCP/IP sorununu düzeltin; bu bir SQL Server sorunu değildir. Yardım için Windows belgelerinize bakın veya ağ yöneticinize başvurun.
Daha gelişmiş ağ sorunlarını gidermek için bkz. .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam