Neler yeni

YARDIM Serverımda Mavi,Yeşil kutu Benzeri Kutu Yapıp Icerısıne Nasıl Item Koyarım

erayx1985

KY Üye
Arkadaslar Serverıme yenılır olarak farklı kutular yapmak ısıyorum generatorde kırdıkmak faslıyla
bunu nasıl yaparım bılgısı olan deaylı basıt yontemle anlatabılır mı ?

Lazoqlu

Ko-yardim.com
S.Moderatör
Premium Üye
Kurumsal Üye
Teknik Üye
KY YardımSever
Konu Çözümleri
21
generatörde kırdırılan bir itemi baz alarak mantığını anlayabilirsin. ITEM_EXCHANGE tablosunda yer alıyor generatörde kırdırılan itemler.

Adorable

Moderatör
KY YardımSever
Konu Çözümleri
8
Web
japko.us
Öncelikle mavi yeşil kutuya benzer bir item eklemen gerekli dbye. Item kodları çakışmasın benzersiz bir kod olması lazım. Hem dbye hem tblye ekleyeceksin. Item iconu yapacaksın onu UI klasörüne atacaksın dxt formatında. Daha sonra chaotic bölümüne gelince effect2 kısmı 251 olması gerekiyordu yanılmıyorsam. Onu chaoticte kırdırılabilen herhangi bir itemden örnek alabilirsin. İçinden çıkabilecek itemleri de ITEM_EXCHANGE tablosundan ayarlayacaksın. Silver gemden örnek alarak yapabilirsin.

Toparlayacak olursak.
Öncelikle DBde - ITEM tablosuna ve Clientte Item_Org_us tblsine ekleme yapıyoruz.

Daha sonra bunun iconunu yapıp Client/UI klasörüne atıyoruz.

Itemimiz eklendi. İşlevlerine geçelim.

Chaoticte kırdırmak istiyorsak Item_Org_us tblsinden ve DBde ITEM tablosundan (chaoticte kırdırılanlardan örnek alarak) effect2 kısmını değiştiriyoruz.

Daha sonra piece_exchange_us tblsine (chaoticte dönen itemleri) örneklerdeki gibi ekleme yapıyoruz.

İçinden çıkacak itemleri DBden ITEM_EXCHANGE tablosuna ekliyoruz. (Herhangi bir chaoticte kırılabilen itemden örnek alabilirsin)

Yalnız şunlara kesinlikle dikkat et. Yeni ekleyeceğin itemin kodu, ITEM tablosundaki herhangi bir itemle çakışmasın. ITEM_EXCHANGE tablosuna ekleyeceğin itemlerin Indexleri de kesinlikle eşsiz olması lazım. Birbiri ile çakışmaması lazım. Takıldığın yer olursa sorabilirsin

RAGNAR

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Konu Çözümleri
20
Ben şöyle yapıyorum mesela benim db de Box vb.. felan var item İcon Id Lerini alıp yeni Kod Oluşturup o sevdiğmi kutunun İtem İcon Id sini alıyorum bunu sende yapabilirsin Sonra ITEM_EXCHANGE EKLİYORSUN Aslında Kanka bir de istirap kullanıyorsan generatör deilde sağ tık yap işin daha rahat Olur İyi forumlar

Reklam
Üst Alt