YARDIM Oreads (Peri) Mesafesi hk

Lilime33

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
4
Kullanılan Source
Istırap Source
Kullanılan Database
ISTIRAP
Hangi versiyon
2369
Herkese Merhaba!

"700039768" numaralı "Oreads" perinin auto loot mesafesini ayarlamayı tam olarak nereden bakmam gerektiğini bulamadığım için bu konuyu açıyorum.

SQL Server üzerinden ITEM tablosuna ve bir kaç tabloya daha baktım ama tam olarak nereden çalıştığını tam olarak çözemedim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!

Hagen

PHP Developer
Fahri Üye
Coder
Server Sahibi
Aktiflik
Gizlenmiş
Konu Çözümleri
66
Item kodunu sourcede arayın. Tanımli define yi arayın sonrasında nerede hangi işlemler var görürsünüz. Büyük ihtimalle float 5.0 gibi biseydi.

Lilime33

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
4
1719658276506.png
Evet buldum hocam teşekkür ederim buradan sonrasına bakarım :)

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Aktiflik
Konu Çözümleri
97
Perinin source taraflı bir kodlaması yok. Tamamen exe taraflı bir kontrolü mevcut. Kutu toplama, mesafe vs hepsi exe kontrolünde. Yani en basit şekilde, sourcede bu iteme ait her şeyi silseniz bile kutu toplamaya devam eder.

Lilime33

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
4
Perinin source taraflı bir kodlaması yok. Tamamen exe taraflı bir kontrolü mevcut. Kutu toplama, mesafe vs hepsi exe kontrolünde. Yani en basit şekilde, sourcede bu iteme ait her şeyi silseniz bile kutu toplamaya devam eder.
O zaman sorunu exe tarafında aramam lazım anlaşılan. SRC üzerinde girdilerini görünce SRC taraflı olabileceğini ben de düşündüm @Hagen hocamın konuya dönüşüyle beraber o tarafa da bir bakayım hocam geri dönüşünüz için teşekkür ederim ^^

Lilime33

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
4
O zaman sorunu exe tarafında aramam lazım anlaşılan. SRC üzerinde girdilerini görünce SRC taraflı olabileceğini ben de düşündüm @Hagen hocamın konuya dönüşüyle beraber o tarafa da bir bakayım hocam geri dönüşünüz için teşekkür ederim ^^
Bu lootlama mevzusuyla alakalı ama mesafe girdisi tahminen yok.

1719659415870.png

Hagen

PHP Developer
Fahri Üye
Coder
Server Sahibi
Aktiflik
Gizlenmiş
Konu Çözümleri
66
ciddi olamazsın hocam gerçek mi bu

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Aktiflik
Konu Çözümleri
97
ciddi olamazsın hocam gerçek mi bu
Evet hocam, o yuzden koxp ile joes slogan itemini peri gibi gösterip free oto loot yapıyorlardı, güncel usko versiyonda bu olay artık değişti ama ıstırap için hala geçerli.

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
Aktiflik
Gizlenmiş
Konu Çözümleri
85
BundleOpenReq bu void'de mesafe sınırlaması var ancak etkilimi bilmiyorum @Aakinci hocam

LupaLanD

Developer
Moderatör
KY YardımSever
Coder
Aktiflik
Gizlenmiş
Konu Çözümleri
41
Web
legendzko.com
Herkese Merhaba!

"700039768" numaralı "Oreads" perinin auto loot mesafesini ayarlamayı tam olarak nereden bakmam gerektiğini bulamadığım için bu konuyu açıyorum.

SQL Server üzerinden ITEM tablosuna ve bir kaç tabloya daha baktım ama tam olarak nereden çalıştığını tam olarak çözemedim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!
Diğer arkadaşların da dediği gibi KnightOnLine.exe'de belirli bir adreste mesafe sınırı var, bunu bulup düzeltmek için asm bilgisi gerekiyor
Bu tip bir düzenleme birkaç kişide mevcut, bunlardan biri de benim, ücretli bir şekilde yaptırmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

RustyGameStudio

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Aktiflik
Konu Çözümleri
1
Evet exe içerisinde mesafe kontrolü mevcut asm konusunda bilgi gerekli. İsterseniz ücreti karşılığında bunları sizin için yapabilirim. İletişime geçin lütfen.

Lilime33

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
4
Evet exe içerisinde mesafe kontrolü mevcut asm konusunda bilgi gerekli. İsterseniz ücreti karşılığında bunları sizin için yapabilirim. İletişime geçin lütfen.
Sağ olun hocam ASM'de hatrı sayılır bir bilgim var sadece mantığını anlamak adına bilgilenmek için konuyu açmıştım çok sağ olun konuya dönüşler için ^^

Reklam