Metin2 IP Ban Atma / Kaldırma / IP Engelleme

Admin

Kurucu Admin
Web
ko-yardim.com
Merhaba,
quest üzerinden IP Ban sistemi hazırladım. Artık kolayca IP ban atabilirsiniz. :)

Tam olarak nasıl çalışır?
GM'e bir görev paneli gelir.
Bu panelde 5 seçenek mevcuttur.
1. Seçenek:
Oyuncunun ismini girerek veya oyuncunun IP'sini girerek o IP'ye ait bütün hesapları banlayabilir. Oyuncuya ait IP ile oyuna girildiğinde sistem oyuncuyu otomatik olarak banlayacaktır.
2. Seçenek:
Oyuncunun ismini girerek veya oyuncunun IP'sini girerek o IP'ye ait bütün hesapların banını kaldırabilir.
3. Seçenek:
GM herhangi bir IP'ye giriş engeli koyabilir.(Önceki hesaplar banlanmaz.)
4. Seçenek:
GM herhangi bir IP'nin giriş engelini kaldırabilir.(Banlı hesapların banı açılmaz.)
5. Seçenek:
GM banlı IP'lerin tamamını panelden görebilir.

Oyun içi görüntüler:
Mkq9MN.jpg

Resim questi çalıştıran başka birisinden alınmıştır.

İndirme Linkleri:
Dosyaupload.com'dan indirmek için
Kurulum:
İndirdiğiniz rar dosyası içerisindeki ipengel.sql dosyasını Navicat player konumuna atın.
ip_ban.lua dosyasını Filezilla /usr/game/share/locale/turkey/quest klasörüne atın ve quest şeklinde servera tanıtın.

İPUCU:
Server sitenizdeki kayıt dosyanızı ipengel.sql yi kontrol edecek şekilde düzenlerseniz, engellediğiniz IP'den yeni üyelik alınamaz.

NOT:
Questte cmdchat("guvenlik")
diye bir kod kullandım, command("quit") değiştiriniz veya başka bir çıkış kodu kullanmalısınız daha da veyası sitenizin kayıt dosyanızı ipengel.sql'yi kontrol edecek şekilde düzenlerseniz, çıkış komutu kullanmanıza gerek kalmaz.

Reklam