Neler yeni

YARDIM İtem kiralama npcsi ekleme

byoflu

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Konu Çözümleri
1
Istırap dbsine item kiralama npcsini nasıl ekleyebilirim ne gibi bir yol izlemem lazım.

delitay

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Konu Çözümleri
7
Istırap dbsine item kiralama npcsini nasıl ekleyebilirim ne gibi bir yol izlemem lazım.
sourceyi bilmem 1299 da dbye npc yi ve posdan yerini belirleyim ekliyeceksin nere eklediysen o evente kodunu ekleyeceksin ayrıca clientten tbl editleyeceksin çok ugraştırır

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
Coder
KY YardımSever
Bağımlı Üye
KY Editörü
Konu Çözümleri
96
Kod:
19008
bu npc'yi arat tabloda aradığın bunun içinde var ister item ve leveli değiştir bunu kullan istersende aynı şekilde npc-tbl-lua-quest_helper bunlara ekleme yaparak yeni npc yaratabilirsin.

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
Coder
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Konu Çözümleri
109
Bahsedilen lua vs ile bir sistem değil sanırsam. Bu uskoda bir ara kullanılan ve sorunlardan dolayı iptal edilen sistem. Oyuncular npc ye item ekleyil belirli bir saat ve para karşılığı kiraya sunuyor, kiralama süresi dolan item sahibine geri dönüyordu. Sourcede yer alıyor bu sistem ama hiç deneme fırsatım olmadı. 😁

yagiz

KY Üye
Ben de bu sistemi eklemeye çalışıyorum. Öncelikle ISTIRAP kaynak kodunda re_rental_message.uif yerine ASM ile PUS uif yazılmış, bunu değiştirmeniz gerekiyor. Ardından K_NPC tablosunda type'ı 78 olan bir NPC koymalısınız. Bunların hepsini yaptıktan sonra 1299'da nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekiyor. Ardından User.cpp'de referans edilen RentalSystem'i kodlamanız gerek. Bu npc NPC_RENTAL olarak hardcodelanmış, yani lua kullanmayan npclerden.

Reklam
Üst Alt