Neler yeni

ÇÖZÜLDÜ ISTIRAP RESİSTANCE SORUNU YARDIM!

frmer933

KY Üye
Kullanılan Source
ISTIRAP
Kullanılan Database
PK
Hangi versiyon
2369
ISTIRAP SRC'de karakterlere rogueye 50şer prieste 37 mageye 30 full reziztance veriyor charı oluşturduğun gibi. üzerine hiç bir item,takı takmamış olsanda fr,lr,gl,curse,posion vs. full resist veriyor nasıl kaldırırız yardımcı olurmusunuz ?(hatta inte ne kadar çok puan verirsen resistance artıyor anormal derecede)

Çözüm
bu işin üstadı sensin kral ama gelde bana anlat :D :D nasıl yaparız o dediğini
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

@Aakinci

konuya çözüm buldum ISTIRAP daki bi açıkmış demekki bi ben farketmişin ISTIRAP gelirtiren herkezde vardır çözümü şu şekilde.
UserAbilityHandler.cpp içerisinde ''
uint8 bInt = GetStat(StatType::STAT_INT);
if (bInt > 100)
/*m_bResistanceBonus += (bInt - 100) / 2;*/'' şu kısmı bulup /* */ kapatın ben başına bunları koyup kapadım düzeldi. int verdikçe resistance bonus eklenmiş bakın 2 puan 2 puan artıyo ne kadar verirsen
Hocam karakterde hiçbir item olmasa dahi hp verince can nasıl artıyor ise, str...

Hagen

PHP Developer
S.Moderatör
Coder
Server Sahibi
Konu Çözümleri
83
Full Archivement falan olmasın, bu sorunu ilk defa sizden duyuyorum.

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
Coder
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Konu Çözümleri
108
Achieve açık olsa da karakterde secmeyince özellik vermemesi lazım. User e tanımlı frresistans degiskeni en fazla 20 yerde vardir. Oralara birer çıktı koyup nerede değer değişikliği olduğuna bir bakın.

frmer933

KY Üye
Achieve açık olsa da karakterde secmeyince özellik vermemesi lazım. User e tanımlı frresistans degiskeni en fazla 20 yerde vardir. Oralara birer çıktı koyup nerede değer değişikliği olduğuna bir bakın.

@Aakinci

konuya çözüm buldum ISTIRAP daki bi açıkmış demekki bi ben farketmişin ISTIRAP gelirtiren herkezde vardır çözümü şu şekilde.
if (bInt > 100)
/*m_bResistanceBonus += (bInt - 100) / 2;*/'' şu kısmı bulup /* */ kapatın ben başına bunları koyup kapadım düzeldi. int verdikçe resistance bonus eklenmiş bakın 2 puan 2 puan artıyo ne kadar verirsen

Son düzenleme:

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
Coder
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Konu Çözümleri
108

@Aakinci

if (bInt > 100)
Hocam karakterde hiçbir item olmasa dahi hp verince can nasıl artıyor ise, str nasıl atak veriyor ise, int verince mana ve resist artar zaten. Bu açık değil. Olması gereken bu. Uskoda da bu böyledir.

Çözüm

frmer933

KY Üye
Hocam karakterde hiçbir item olmasa dahi hp verince can nasıl artıyor ise, str nasıl atak veriyor ise, int verince mana ve resist artar zaten. Bu açık değil. Olması gereken bu. Uskoda da bu böyledir.
valla abi diğerleri doğruda int verince mana artar ama resist ilk defa gördüm bu böyleyse uskodada yeni öğrendim bende

Hagen

PHP Developer
S.Moderatör
Coder
Server Sahibi
Konu Çözümleri
83
Çözüldü olarak işaretledim konuyu ama kilitlemiyorum

Reklam
Üst Alt