ÇÖZÜLDÜ ISTIRAP Karakter DC edilmiyor(Offline Merchant ya da Normal Aynı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
2
Arkadaşlar karakter oyundayken DC edilmiyor. DC fonksiyonunu denedim çalışıyor.(Pre ekleyince DC iptalini kaldırdım sorunsuz DC ediyor) Muhtemelen Kickout fonksiyonlarında bir problem var onu düzeltemiyorum. Bu sorunu fark eden ve çözebilen var mı? Bir de ayrı konu olmasın , infinity of warrior stone aktif edilince oyun çöküyor , şöyle taş kullanılıyor sorun yok ama mesela job char 2 yaptık diyelim, master skili verirken client crash yiyor

Çözüm
hocam gm ya da normal fark etmeksizin, bir karakter oyundayken aynı hesaba giriş yapmaya çalıştığında mevcut oyundaki karakter dc yemiyor. Bunu şurda fark ettim Offline Merchant kurdum, tekrar giriş yaparken karakteri DC ettiremedim. Daha sonra acaba offline merchantta mı sorun var yoksa oyundaki karakteri dc ettirmekte mi problem var diye merak ettim ve bir karakter oyuna soktum. ardından o karakterin id pw ile tekrar giriş yapmaya calıstım , login ekranında önceki oturumu sonlandırmak isteyip istemediğim soruluyor confirm diyince tekrar aynı soru geliyor mevcut oyundaki karakter dc ettirilemiyor haliyle.
İkinci soru da şu sadece infinity stone of warrior itemini aktif ettiğimde...

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Aktiflik
Konu Çözümleri
97
Dc edilmiyor derken başka birisi o karaktere girmeye çalıştığında oyundaki karakter oyundan düşmüyor mu? Yoksa oyundaki karakteri gm ile dc etmek istediğinde olmuyor mu?

İkinci soru biraz karışık geldi, job char 2 yaptık demek ne demek?

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
2
Dc edilmiyor derken başka birisi o karaktere girmeye çalıştığında oyundaki karakter oyundan düşmüyor mu? Yoksa oyundaki karakteri gm ile dc etmek istediğinde olmuyor mu?

İkinci soru biraz karışık geldi, job char 2 yaptık demek ne demek?
hocam gm ya da normal fark etmeksizin, bir karakter oyundayken aynı hesaba giriş yapmaya çalıştığında mevcut oyundaki karakter dc yemiyor. Bunu şurda fark ettim Offline Merchant kurdum, tekrar giriş yaparken karakteri DC ettiremedim. Daha sonra acaba offline merchantta mı sorun var yoksa oyundaki karakteri dc ettirmekte mi problem var diye merak ettim ve bir karakter oyuna soktum. ardından o karakterin id pw ile tekrar giriş yapmaya calıstım , login ekranında önceki oturumu sonlandırmak isteyip istemediğim soruluyor confirm diyince tekrar aynı soru geliyor mevcut oyundaki karakter dc ettirilemiyor haliyle.
İkinci soru da şu sadece infinity stone of warrior itemini aktif ettiğimde karakterimi diyelim rogueye çevirdim ve skillleri vereceğim, master 2 skilini verdiğim anda crash yiyorum

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Aktiflik
Konu Çözümleri
97
İkinci soru da şu sadece infinity stone of warrior itemini aktif ettiğimde karakterimi diyelim rogueye çevirdim ve skillleri vereceğim, master 2 skilini verdiğim anda crash yiyorum
ilk sorunun için büyük ihtimalle localde değil dosyalar sunucuda kurulu, sunucuda kurulu olduğu için gameserver.ini içindeki ip leri local ip değil sunucu ip si yaparsanız sorununuz çözülür.

2. sorun için ise acs de tanımladığınız alanı kontrol edin, crash yediği anda nereyi işliyor debug modda açıp kontrol sağlayın.

Çözüm

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
2
ilk sorunun için büyük ihtimalle localde değil dosyalar sunucuda kurulu, sunucuda kurulu olduğu için gameserver.ini içindeki ip leri local ip değil sunucu ip si yaparsanız sorununuz çözülür.

2. sorun için ise acs de tanımladığınız alanı kontrol edin, crash yediği anda nereyi işliyor debug modda açıp kontrol sağlayın.
saat yaklaşık 7 den beri sadece bu sorunla ugrasıyordum, gameserver.ini de ipleri düzeltince sorun düzelti sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, kodları incelemekten kör olacaktım :D 2.sorun için bakıyorum şimdi, teşekkür ederim hocam

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
Konu Sahibi
Aktiflik
Konu Çözümleri
2

Debugda cıktı ortaya : Unhandled exception at 0x00934AAE in KnightOnLine.exe: 0xC0000005: Access violation reading location 0x38F3E6E8.0xC0000005: Access violation reading location
hata verdiği kod blogu burası :
void __stdcall UiSkillTreeReceiveMessage_Hook(DWORD* pSender, uint32_t dwMsg)
{
Engine->uiSkillPage->ReceiveMessage(pSender, dwMsg);

__asm
{
MOV ECX, el_skill_base
PUSH dwMsg
PUSH pSender
MOV EAX, Func_SendMessageSkillPage
CALL EAX
}
}

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam