Neler yeni

ÇÖZÜLDÜ ISTIRAP Genie casting failed

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mbayrak25

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3
Kullanılan Source
ıstırap
Kullanılan Database
ıstırap
Kullanılan Client
2369
Hangi versiyon
2369
Arkadaşlar Genie sürekli casting failed veriyor, geniesiz skill atarken sorun yok ancak genie atak skilleri kullanılmıyor. (recovery, support sorunsuz)
- Bir şekilde bozdum ancak nasıl olduğunu anlamadım. En son 2 3 gün önce sorunsuz kullanmıştım. O 2-3gün içinde yaptığım işlemler:
* Gem fragment ekledim oyuna
* Mana pot can pot priest kitap magic dbo dan bitmeyecek şekilde düzenledim.(belki bozulmuştur diye ıstırapın ilk indirdiğim dbsindeki magic.dbo yu kopyaladım olmadı)
* infinity all diye bir item yapmak istedim, src de infinity cure ve arrow alanlarını inceledim biraz düzenledim yapamayınca eski haline getirdim
* biraz uif düzenleme yaptım (onları da geri aldım)
başka da birşey yapmadım, makineye anti ddos programı kurmustum belki o bozmuştur diye diğer makineye taşıdım db ve g.server loginserver dosyalarını ordan denedim yine olmadı.
Ben bu genieyi nasıl bozmuş olabilirim kafayı yiyeceğim :D

Çözüm
Konu kilit çözdüm, açıkçası hataya neyin kaynak olduğunu bulamadım ancak şunları yaptım:
- Mevcut acs ve srclerle yeni bir db ye kurulum yaparak denedim ve sorun yaşamadım.
- sorunun dbde olduğuna kanaat getirdim ve eski db den sırasıyla benim için en önemli tabloları kopyaladım. Problem eski db de kaldı ancak hangi tabloda ne yaptım da gerçekleşti bilmiyorum. Bu arada Db den db ye tablo aktarma konusunda yardımcı olması adına şu kodları paylayaşım :

SQL:
SELECT * INTO hedefdbadi.dbo.tabloadi
FROM kaynakdbadi.dbo.tabloadi

mbayrak25

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3
clientte sıkıntı yok, srclerde de sıkıntı yok, sıkıntı sanırım dbo da, yalnız magic.dbo dan başka bir yerde sıkıntı var sanırım

mbayrak25

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3
Konu kilit çözdüm, açıkçası hataya neyin kaynak olduğunu bulamadım ancak şunları yaptım:
- Mevcut acs ve srclerle yeni bir db ye kurulum yaparak denedim ve sorun yaşamadım.
- sorunun dbde olduğuna kanaat getirdim ve eski db den sırasıyla benim için en önemli tabloları kopyaladım. Problem eski db de kaldı ancak hangi tabloda ne yaptım da gerçekleşti bilmiyorum. Bu arada Db den db ye tablo aktarma konusunda yardımcı olması adına şu kodları paylayaşım :

SQL:
SELECT * INTO hedefdbadi.dbo.tabloadi
FROM kaynakdbadi.dbo.tabloadi

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam
Üst Alt