DİKKAT Google Aramalar Virüs Kaynıyor?

L

Levent

KY Misafir
Arkadaşlar merhaba, hemen hemen hepimiz bir şeyi arattırırken Google arama motorunu kullanırız. Eskiden istenildiği bilgilere anında ve temiz bir şekilde cevap veriliyordu. En temiz ve en sağlıklı siteler her zaman en üstte gözüküyordu.

Ama bu aralar 2022 yılı içinde Google virüslü sitelerinin kurbanı olmuş gibi gözüküyor. Rastgele alınmış alan adlarıyla içerikle doldurulan siteler adeta bir virüs ve dolandırıcı tuzağına dönüşmüş durumda. Google bu durumu farketti mi bilmiyorum ama ortalık virüslü ve spamlı siteler kaynıyor.

Fesilus

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Bu sorunu adblock, adguard gibi eklentiler kullanarak çözebilirsin orada fanboy listleri aktif ederek kötü amaçlı sitelerin arama sonuçları arasında gösterilmesini engelliyor bu eklentiler. Gösterilse bile tıklayınca girilmesini engelliyor :)

Admin

Kurucu Admin
Web
ko-yardim.com
Bu sorunu adblock, adguard gibi eklentiler kullanarak çözebilirsin orada fanboy listleri aktif ederek kötü amaçlı sitelerin arama sonuçları arasında gösterilmesini engelliyor bu eklentiler. Gösterilse bile tıklayınca girilmesini engelliyor :)

Dostum onlar dışında spam alan adları baya çoğalmış. Tahminime göre mevcut biz yazılımla A sitesindeki tüm içerikleri dakikasında kopyalıyor ve Google'a indexliyor. Bu surum karşısında da, A sitesinde arattırdığımız bazı ürünler spam sitesinde çıkıyor. Bizde ona kanıp tıklıyoruz.

Reklam