Neler yeni

YARDIM Damage Problemi ve Assas 80 Skilli

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3
Soru 1 : )) Damage testi sırasında şunu fark ettim, hepa exp shard, raumdan daha fazla vuruyor bazı skillerde. Örnek olarak skilleri ve test sonuçlarını koyuyorum.
Tabloya bakınca aslında raum fazla diyeceksiniz ancak aradaki fark çok az yani sadece spike ve thrustta geçiyor diğer skillerde hep gerisinde. Bunun sebebi skiller midir? Ayrıca R damage olarak da Shard daha fazla vuruyor. Karakterin üstünde sadece bu iki item var takı vs takılmadı sonuçların manüpile olmaması için.
Eğer normal olan buysa da ben biraz farkı açmak istiyorum bunun için nereye bakmam gerek? COEFFICIENT tablosuna baktım arkadaşlar aradığım şey tam olarak orada değil, sanırım raum da sharda shortsword olarak geçiyor o yüzden bu kısmı pas geçiyorum. Damage_Settings talbosu olabilir mi? Ya da Src ye mi bakmak gerek?
NOT: Damage_Settings tablosunda item türlerine göre damage ayarlama çalışmıyor. Joblara göre ayarlanabiliyor çalışıyor da ancak item türlerine göre çalışmıyor.
shardvsraum.png
Soru 2) Rogue Asas 83 skili çalışmıyor skill kullanılıyor, cd ye giriyor ama ne mana yiyor ne damage atıyor. Bunun sağlam halini paylaşabilecek var mıdır?

Ekli dosyalar

• image_2024-07-09_215532747.png
    image_2024-07-09_215532747.png
    561.8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Aakinci

Co-Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
Coder
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Konu Çözümleri
108
Hocam raum flame damage mi veriyordu? Damage de verdiği damage bonusu ve miktarı da önemli. Silahlarin atakları çok yakın zaten. Öyle büyük farklılıklar olmaz, ama eğer ki ıstırap dosyalarını kullanıyorsanız item tablosunda max min damage ve damagesettings tablosunda da unique silahlara özel damage artış oranı var, o kısımları kurcalayabilirsiniz.

83 skiline gelecek olursak, bu skilin fonksiyonları zaten sourcede hatalı, benim bildiğim bu skil bir miktar damage atar ve rakibin arrow dagger defanslarinin %5 ini skil aktif kullanim süresince siler. Yanlış biliyorsam düzeltiniz. Buna göre sourcede işlev yazmanız lazım.

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3
Hocam raum flame damage mi veriyordu? Damage de verdiği damage bonusu ve miktarı da önemli. Silahlarin atakları çok yakın zaten. Öyle büyük farklılıklar olmaz, ama eğer ki ıstırap dosyalarını kullanıyorsanız item tablosunda max min damage ve damagesettings tablosunda da unique silahlara özel damage artış oranı var, o kısımları kurcalayabilirsiniz.

83 skiline gelecek olursak, bu skilin fonksiyonları zaten sourcede hatalı, benim bildiğim bu skil bir miktar damage atar ve rakibin arrow dagger defanslarinin %5 ini skil aktif kullanim süresince siler. Yanlış biliyorsam düzeltiniz. Buna göre sourcede işlev yazmanız lazım.
Hocam damage settingsten düzenleyeceğim, 80 skiline baktım db de yokmuş sadece tblde vardı ordan da kaldırdım teşekkürler cevap için hocam

mbayrak25

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Konu Çözümleri
3

Şunu fark ettim Damage_Settings tablosunda silah özelliğine göre damage düzenleme kısmı etki etmiyor, classa göre olanlar etki ediyor örneğin rogue-priest 10 yapıyorum damage absürt artıyor prieste vurulan, ancak unique artırıyorum raumun damage değişmiyor, highclass damage düşürüyorum sharda etki etmiyor

Reklam
Üst Alt