[Çözüm] RDR2 TR Yama Font Sorunu Alternatif Çözüm

Fesilus

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Katılım
18 Şub 2022
Mesajlar
4
Çözümler
2
Tepkime puanı
222
Puanları
30
Konum
Gotham City


Red Dead Redemption 2'de birçok oyuncu Türkçe yamayı uyguladıktan sonra tabir edilecek olursa Türkçe karakterlerin yerine kare kutucukların oluşma yani font sorunuyla karşılaşıyor. Bu soruna çözüm olarak farklı bir exe dosyası üzerinden oyuna bazı konfigürasyonlar yaparak girmek mümkündü. Fakat bu ayarlamalara rağmen halen daha Türkçe yamadaki font sorunu düzelmemiş olan kullanıcılar için rehber niteliğinde bir konu hazırlamak istedim.

Buna istinaden Türkçe yama kullanıp font sorunu olmayan, fakat sonrasında mod veyahut script yüklemek isteyip de bu sorunla karşılaşan kullanıcılar da script ve mod uyumlu bu çözümü uygulayabilirler. Ek olarak bu çözümdeki yama "makine çeviri" grubuna ait olan bir yamadır. Emekleri için teşekkür ederiz.


not: aşağıdaki adımları uygulamadan önce oyunun ana dizinindeki dinput8.dll dosyasının yedeğini almanızı öneririm, olası bir hata durumunda yedeğini aldığınız dosyayla değiştirip sorununuzu giderebilirsiniz.

Kurulum Adımları:
Tek yapmanız gereken olan şey aşağıda indirme linki bulunan RAR dosyasının içerisindeki dosyaları kopyalayıp oyunun ana dizinine atmak olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra eğer oyunu "RDR2 TR Yama" adında bir exe dosyasıyla başlatıyorsanız başlatmanıza gerek kalmıyor, direkt olarak oyunun kendi kısayolundan başlatabilirsiniz.

Rdr2 Türkçe Yama link:
 
Reklam