YARDIM 1299 Monster drobu olmamasına rağmen drop atıyor

Valendros

KY Üye
Merhaba arkadaşlar, Drop editör ile bazı monsterlerin drobunu sıfırladım buna rağmen yaratıklar drop atmaya devam ediyor.
Aynı zamanda Ultimaya drop ekliyorum %100 olarak ayarlıyorum o da drop atmıyor. Editör de sorun vardır diye düşünüp İnsert into ile drop ekledim yinede çözüm olmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
Dropları ayarladıktan sonra serveri kapatıp açıyor musunuz yada tabloyu Gameserver de resetliyor musunuz ?

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
Kapatıp açmak ile aynı şey. Db den eliniz ile değiştirmeyi denediniz mi peki ?

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü
select* from k_monster_item where
sindex in(select sSid from k_monster where strname = 'worm')

eklediğin monsterin Numarasını kontrol et eklediğinle zone'deki monster farklı olabilir.

Valendros

KY Üye
Yok olamaz çünkü aynı id ile monsummon yapıyorum. Peki bu durumun exe veya soacs ile alakalı olma ihtimali var mı?

Lazoqlu

Ko-yardim.com
Süper Moderatör
Teknik Üye
KY YardımSever
Dc ekler misin. Merak ettim bakmak istiyorum. Lazoqlu#3158

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
Hocam ornek kekurikekukaka bossu 111 ssid li olsun. Sen bu mob için item eklerken ezbere 111 indexid ile eklersen yanilirsin. Once k monster tablosundan 111 ssid li kekurikekukaka nin sitem sütundaki sayiya bak. Her zaman monster id ile aynı olmayabilir. Ezbere iş yapmayın.

Valendros

KY Üye
durum aynen böyle zaten . Ama bi-frost yaratıklarında ve bir kaç tane daha mob'da ssid ve sitem numaraları aynı olmasına rağmen drop atmıyor . dropları %100 hale getirdim ama sorunu bir türlü aşamıyorum
Hocam ornek kekurikekukaka bossu 111 ssid li olsun. Sen bu mob için item eklerken ezbere 111 indexid ile eklersen yanilirsin. Once k monster tablosundan 111 ssid li kekurikekukaka nin sitem sütundaki sayiya bak. Her zaman monster id ile aynı olmayabilir. Ezbere iş yapmayın.

Aakinci

Süper Moderatör
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY YardımSever
KY Kod Editörü
durum aynen böyle zaten . Ama bi-frost yaratıklarında ve bir kaç tane daha mob'da ssid ve sitem numaraları aynı olmasına rağmen drop atmıyor . dropları %100 hale getirdim ama sorunu bir türlü aşamıyorum
Bazı yaratıkların ssid si sourcede farklı droplara vs tanımlı olabilir. Source elde olmadan maalesef bir sonuca varmak zor.

Reklam