DOLANDIRICI KOSHİELD Bir Dolandırılma Hikayesidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hagen

Süper Moderatör
Banane kardeşim senin ücretinden? Ben mi sana iş yaptırdım? Neyin kafasını yaşıyorsun sen? Kiminle iş yaptıysan git ücretini al. Alamıyorsan hukuksal yollara başvur
Benide alakadar etmiyor. Üzgünüm. Şimdi bunların hepsiyle gidip bana dava açmayı deneyebilirsin. Erman beyine anlat.

GUNEYHAN

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Graphic Designer
Server Sahibi
Açılacak merak etme

Hagen

Süper Moderatör
Açılacak merak etme
Açılsın o halde. bekliyorum. :D
Temanın içerisine hem açıklar koyacaksın öyle satacaksın. Öyle teslim edeceksin.
Sonrasında haklımı çıkacağını düşünüyorsun sen. Vay beeeee.

GUNEYHAN

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Graphic Designer
Server Sahibi
Paneli sana mı sattım :) bu konu koshild ile benim aramda biz aramızda mutabık olduk yani olay senlik değil?
Ahh keşke biraz hak hukuk bilsen dicem ama emeğe saygısı olmayan birinden ne bekliyorum ki bende 😀

Hagen

Süper Moderatör
Paneli sana mı sattım :) bu konu koshild ile benim aramda biz aramızda mutabık olduk yani olay senlik değil?
Ahh keşke biraz hak hukuk bilsen dicem ama emeğe saygısı olmayan birinden ne bekliyorum ki bende 😀
Diyorum ki; Mağdur olan benim. KoShield'i tehtit ediyorsun başkasına bunu satamazsın. db sıfırlarım vds'yi kapatırım vs.
İçerisinde böyle kodlar bulunuyor bu dosyanın.

Yani Arka kapıların olduğu şeyleri satıyorsun. sonrasında sorun yaşarsan insanları kendince cezalandırmak için.
ve üstüne üstlük. bana dava acabileceğini. haklı olacağını düşünmen çok komiğime gitti.

Hangimiz hak ve hukuk bilmiyoruz acaba merak ettim. :D

GUNEYHAN

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Graphic Designer
Server Sahibi
Bu koshildle benim aramda 😀

Koshield

KY Cezalı Üye
Öncelikle herkese selamlar,

Konuyu açan arkadaş ile görüşülmüş olup problemleri giderilmiştir. Kendisi müsait olduğunda @Admin ile iletişime geçip konunun kapanmasını hakkında bilgi verecektir.

Bu piyasada ki insanlar şunu atlıyorlar.
Bir firmadan yada birisinden kendi rızanız ile bir ürünü almak için bu firmalara yada şahıslara ulaşıyorsunuz. Ürün taleb ediyorsunuz ve alıyorsunuz. Aranızda geçen konuşma hukuksal olarak bir alışveriş sözleşmesi niteliğini taşır. Bu firmalara yada kişilere kusurlu ürün olarak dava açabilirsiniz. Hakkınızı arayabilirsiniz. Ancak SQL ' in S'sini bilmeden files alıp bir Select sorgusu yazamayıp, veya SRC açık kaynak proje alıp projeyi derlemeyi bile bilmiyorsanız bu kişilere yada firmalara dolandırıcı diyemessiniz. " Dolandırıcı " demeniz için öncelikle bir dava açıp bu davanın karşı taraf aleyhine sonuçlanması gerekiyor. Kimse sizi illegal olarak alışverişe zorlamıyor. Kimse sizlere bugsuz sorunsuz bir oyun garantiside vermiyor. Bu oyun ne zaman bugsuz problemsiz olmuş ? 1.000.000 liralık bir projeyi kim size 5-10-20-30K ' ya verir ki ? Insanlara laf at izi kalsın dolandırıcı demek kolay. @GUNEYHAN dan ücret ile aldığım web proje @Hagen tarafından ücretsizce paylaşılmış. Eee hadi o zaman hagen dolandırıcı guneyhan dolandırıcı. Ben dolandırıldım. 18 yaşında gibi davranmaktan vazgeçin artık.

Ek olarak;

Bir proje için dava açılması için öncelikle bu projenin tüm haklarının tarafınızca satın alınması gerekmektedir.
Herkes şunu bilmelidir ki bu projeler bir açık kaynak MIT lisansına sahip projelerdir.K2NETWORK'un kodları sızdırdığı gunden itibaren proje MIT lisansına sahiptir çünkü kodları binlerce sitede paylaşılmıştır. Mgame'nin pvp serverleri bitirememesini tek sebebi tamamen budur. Knight online oyunun kodları artık bir açık kaynak MIT lisansına sahiptir.

Prenses

Emre Kira Sarı
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Web
kiraguard.com
Öncelikle herkese selamlar,

Konuyu açan arkadaş ile görüşülmüş olup problemleri giderilmiştir. Kendisi müsait olduğunda @Admin ile iletişime geçip konunun kapanmasını hakkında bilgi verecektir.

Bu piyasada ki insanlar şunu atlıyorlar.
Bir firmadan yada birisinden kendi rızanız ile bir ürünü almak için bu firmalara yada şahıslara ulaşıyorsunuz. Ürün taleb ediyorsunuz ve alıyorsunuz. Aranızda geçen konuşma hukuksal olarak bir alışveriş sözleşmesi niteliğini taşır. Bu firmalara yada kişilere kusurlu ürün olarak dava açabilirsiniz. Hakkınızı arayabilirsiniz. Ancak SQL ' in S'sini bilmeden files alıp bir Select sorgusu yazamayıp, veya SRC açık kaynak proje alıp projeyi derlemeyi bile bilmiyorsanız bu kişilere yada firmalara dolandırıcı diyemessiniz. " Dolandırıcı " demeniz için öncelikle bir dava açıp bu davanın karşı taraf aleyhine sonuçlanması gerekiyor. Kimse sizi illegal olarak alışverişe zorlamıyor. Kimse sizlere bugsuz sorunsuz bir oyun garantiside vermiyor. Bu oyun ne zaman bugsuz problemsiz olmuş ? 1.000.000 liralık bir projeyi kim size 5-10-20-30K ' ya verir ki ? Insanlara laf at izi kalsın dolandırıcı demek kolay. @GUNEYHAN dan ücret ile aldığım web proje @Hagen tarafından ücretsizce paylaşılmış. Eee hadi o zaman hagen dolandırıcı guneyhan dolandırıcı. Ben dolandırıldım. 18 yaşında gibi davranmaktan vazgeçin artık.

Ek olarak;

Bir proje için dava açılması için öncelikle bu projenin tüm haklarının tarafınızca satın alınması gerekmektedir.
Herkes şunu bilmelidir ki bu projeler bir açık kaynak MIT lisansına sahip projelerdir.K2NETWORK'un kodları sızdırdığı gunden itibaren proje MIT lisansına sahiptir çünkü kodları binlerce sitede paylaşılmıştır. Mgame'nin pvp serverleri bitirememesini tek sebebi tamamen budur. Knight online oyunun kodları artık bir açık kaynak MIT lisansına sahiptir.
Koshield aramızda sorun yok, Söyledikleri katılıyorum.

Odestako

KY Üye
Biz odestako olarak koshield.com ' dan 4 ay once bir pk server satın aldık. Tabikide acıklar oldu hatalar vardı. 8000tl aldık filesi. Acme perfomansı bekleyemeyiz. 4 ay boyunca bazılarını biz bazılarını onlar çözdü ve serveri açtık. Tutmadı 90-120 arası user girdi ama dolandırılma engelle gibi bişeyde hiç olmadı. Bazı problemleri 1 saat çözdüler bazılarını 3 gunde çözdüler ama çözdüler. Ben bir problem yaşamadım

Hagen

Süper Moderatör
Merhaba değerli forum üyeleri biz arkadaş grubumuzla eski knight online günlerini özleyip 15 yıl aradan sonra bir sunucu açmaya karar verdik, aramızda durumu ve zamanı olan bir ben vardım ve biraz araştırma sonucu Koshield adlı firmanın youtube videolarına denk geldim. Videolarına detaylıca bakarak kendilerini seçmeye karar verdim, sonrasında dc den ekleyerek konuştuk kendisi bana gereken indirimi yapacağını ve her zaman için bana destek olacağını söyledi hatta server tutmazsa paramı bile geri iade alacağımı paramı vereceğini söyledi ama benim yine iyi niyetim olarak kendisine böyle bir seçeneği kullanmayacağımı kendisinin de emek verdiği için bunu bildirdim. Her neyse whatsapp a geçtik ödemesini yapacaktım ve bana sunucumun herşeyini eksiksiz olarak database+filesler+panel v.b yani komple eksiksiz olarak herşeyi kurup teslim edeceğini bildirdi ve bu şekilde anlaştık.

Arkadaşın ödemesini eksiksiz olarak ilettim ve sonrasında sunucuyu teslim etti. Sunucuya girdiğimde dosya ve yapılacaklarda bir çok eksik vardı, ve panel kurulumu olmamıştı. Dedim sırayla yapar hepsini bir eksik listesi yaptım kendine ama hiçbir şekilde parayı ödedikten sonra cevap alamadım. Bir kaç gün sonra ısrarla arayarak panelin kurulu olmadığını söyledim kendisi bana halledeceğini söyledi ve girdi @GUNEYHAN 'a ait olan ko paneli yarım yamalak kurdu ve çıktı. Bu arkadaştan yani Emre Kalburan - Koshield adlı kişiden bu saatten sonra hiçbir şekilde cevap alamadım, sonradan baktığımda beni whatsapp dan engelledi, ısrarla telefonla aradım ve oradan da engelledi.

En son başa geldi çekilir dedim ve girdim bu forum da ki paylaşılan konular ile kendimce eksik kalan bir çok yeri yapmaya ve düzenlemeye çalıştım sizlerin sayesinde ve çoğu şeyi başardım. Ama ne yazık ki elimde source olmadığı için geri kalan çoğu şeyi düzenleyemedim ve hep eksik kaldı.

Sonrasında en son yani sisteme kurmuş olduğu @Azak 'a ait olan ve Koshield in youtube de ballandıra ballandıra tanıtımını yaptığı editöre giremez olduk bize son darbeyi bu vurdu ve elimiz bomboş kaldı. Bu editör kapanana kadar bir şekilde girip ayar ve düzenleme yapıyorduk ne yazık ki bu saatten sonra elimiz boş kaldı ve paramız ve emeklerimiz de çöp oldu..

En son discord adresinden Emre Kalburan Yani Koshield ile iletişime geçmeye çalıştım kendisi nick değiştirmiş ve dc adresi ESXI kendisine ulaştım ve eksiklerimin yapılmasını ve editörümün çalıştırılmasını istedim daha 1 ay olmadı çünkü, kendisi benden yeni güncellemeler geldi ve bu eksiklikleri yaparım editörü de çalıştırırım diyerek tekrardan yüksek meblalar bir ücret istedi, ben de artık sunucuyu kapatacağımı ve kendisine para ödemesi yapamayacağımı ve beni eksik ve yarı yolda bıraktığını kendisine bildirdim. Kendisini Allah'a havale ediyorum, bunlar hiçbir zaman karşılıksız kalmaz ve elbet çıkar kendisi bilse de bilmese de..

Sonradan forumda gördüm ki ben tek değilmişim benim gibi bir çok kullanıcı bu şekilde Koshield tarafından dolandırılmış ve paraları alınmış.

Kurduğu dosyalar hep toplama ve editleme örnek olarak filesler @Hagen hocama ait logosu ismi bile yazıyor. Paneli @GUNEYHAN hocama ait onun da logosu ve ismi yazıyor, daha bilmediğimiz neler vardır bilmiyorum...

Elimde dekontlar ve konuşma kayıtları herşey var, burada şahsi bilgi paylaşmak istemedim gerek de yok zaten, söylediğim herşeyin delili vardır.

Kısaca bu konuyu ben yeni arkadaşlar yanmasın bizim gibi kanmasın ve bu zihniyetli arkadaşlar bu piyasada iş yapamasın diye açıyorum. Lütfen dikkatli olun paranızı kaptırmayın değerli forum arkadaşlarım..

Bu konuyu açan kişi KoShield'ten files satın almış. ve kaynak kodlarına src'ye erişimi yokmuş.
Bu arkadaşa KoShield'e satmış olduğum dosyanın src'sini verdim. hatta ko-yardımda o src'yi de paylaşıcam.

Kendisinin mağdurluk durumunu ben giderdim.

KoShield veya GUNEYHAN gibi insanlarla alışveriş yapmanızı önermiyorum. bende iletişimi kestim kendisiyle.

@GUNEYHAN Denen kişi dosyalara arka kapılar ve açıklar bırakan birisi.

@Prenses emreyi sevmiyorum ama siz emreden de betersiniz.

Koshield

KY Cezalı Üye
Bu konuyu açan kişi KoShield'ten files satın almış. ve kaynak kodlarına src'ye erişimi yokmuş.
Bu arkadaşa KoShield'e satmış olduğum dosyanın src'sini verdim. hatta ko-yardımda o src'yi de paylaşıcam.

Kendisinin mağdurluk durumunu ben giderdim.

KoShield veya GUNEYHAN gibi insanlarla alışveriş yapmanızı önermiyorum. bende iletişimi kestim kendisiyle.

@GUNEYHAN Denen kişi dosyalara arka kapılar ve açıklar bırakan birisi.

@Prenses emreyi sevmiyorum ama siz emreden de betersiniz.

Konuyu açan arkadasa SRC vermekle mağduriyet giderilmiyor. Arkadaslara son guncellemeyi kurarak maduriyeti giderdik. Konunun ana problemi bu zaten. SRC verince ne oldu ? SRC yi toparlamayı bilen birisi neden files satın alsın ki ?
Senin verdiğin SRC üzerine 5 ay geçti 10 farklı version atıldı senin projen ile suanki proje arasındaki farklar burada mevcut;
Projenin son hali linkte mevcut.Konuyu açan arkadaşlar guncellemeleri alamadığı için boyle bir konu açtı. SRC si olmadıgı için degil. Soruyorum şimdi size 7000TL ye files alıp ömür boyu ücretsiz update talep eder misiniz ?

alemci75

KY Üye
Öncelikle @Hagen hocama teşekkür ederim. Elimde source olmadığı için ona gittin mağduriyetimin giderilmesi için bana source paylaştı bu iyiliğini hiçbir zaman unutmam. Her zaman da destek olmuştur kendisi.

alemci75

KY Üye
Koshield dc üzerinden iletişime geçti, mağduriyetimin giderilmesi için görüştük, eksiksiz olarak güncel dosyaların databasenin ve panelin komple yeniden düzgün çalışır şekilde eksiksiz olarak kurulup bana sorunsuz olarak aktif teslim edileceğini söyledi, şimdi sunucu siparişi verdim ve sunucu bilgilerini kendine ileteceğim. Sizlerin huzurunda sizlerle beraber göreceğiz bunu eğer ki eksiksiz olarak herşey tamam şekilde güncel olarak kurulup ve tarafıma teslim edilirse ben de kontrol edip sizleri ve admini bilgilendireceğim ve konunun kapanma talebinde bulunacağım. Şu an için sadece bekliyoruz sonuçları. Teşekkürler

Koshield

KY Cezalı Üye
Koshield dc üzerinden iletişime geçti, mağduriyetimin giderilmesi için görüştük, eksiksiz olarak güncel dosyaların databasenin ve panelin komple yeniden düzgün çalışır şekilde eksiksiz olarak kurulup bana sorunsuz olarak aktif teslim edileceğini söyledi, şimdi sunucu siparişi verdim ve sunucu bilgilerini kendine ileteceğim. Sizlerin huzurunda sizlerle beraber göreceğiz bunu eğer ki eksiksiz olarak herşey tamam şekilde güncel olarak kurulup ve tarafıma teslim edilirse ben de kontrol edip sizleri ve admini bilgilendireceğim ve konunun kapanma talebinde bulunacağım. Şu an için sadece bekliyoruz sonuçları. Teşekkürler
Teşekkürler.

XKODESIGN

KY Saygın Üye
KY YardımSever
Graphic Designer
dolandırılan arkadaşlarım kardeşlerim bana ulaşırlarsa bir sorunları olursa seve seve yardımcı olurum kopanel vs @GUNEYHAN da yardımcı olmuş gerçi sağolsun

DaTaTrx

Moderatör
KY YardımSever
Graphic Designer
geçmiş olsun öncelikle konu farklı alanlara gitmektedir arkadaşlar tartışma vs gibi konuları dm atarak iki taraf arasında çözmesi daha doğru olacaktır. Konuyu kilitliyorum.

alemci75

KY Üye
Koshield benimle iletişime geçip mağduriyetimi gidermişir. Yeni olarak dosyaları ve editörü sıfırdan kurup eksiksiz teslim etmiştir, ileri ki süreçte dürüstlüğünü göreceğiz inşallah problem olmaz. Herkese buradan çok teşekkürler ediyorum….

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reklam