YARDIM Istırap Db NEW_UPGRADE tablosu hatalı?

burh4n.a

KY Üye
Merhaba.

Bazı itemlerde farkettim bu tablodaki verilerin çoğu yanlış.
Çoğu item upgrade edilemiyor bu sebebten ötürü.
Hatta çoğu iteme LR bile basılamıyor.

Elinde tablonun sorunsuz yada daha az sorunlu olanı varsa paylaşabilir mi?
yada çözüm için bir önerisi olan.

Teşekkürler

nxwile

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Hocam verilerin hatalı olduğunu tespit ettiysen anladığım kadarı ile mantığı az çok biliyorsun. O halde kendin gerekli güncelleme işlemini sağlayabilirsin bence. Her şeyi hazır beklemek yerine kendinin bişeyler üretmesi ve yapabilmesi gelişim anlamında faydanıza olacağını düşünüyorum.

deglasser

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Hocam verilerin hatalı olduğunu tespit ettiysen anladığım kadarı ile mantığı az çok biliyorsun. O halde kendin gerekli güncelleme işlemini sağlayabilirsin bence. Her şeyi hazır beklemek yerine kendinin bişeyler üretmesi ve yapabilmesi gelişim anlamında faydanıza olacağını düşünüyorum.
kardeş bu nasıl cevap güldürdün ya :D bi tane itemin bile STR si , poisonu derken +1 den +10 kadar binlerce item eklenmesi lazım oraya en az yüzlerce diyelim adam sormuş elinde olan varsa versin diye rica etmiş sen adama otur uğraş diye cevap veriyon :D

nxwile

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
kardeş bu nasıl cevap güldürdün ya :D bi tane itemin bile STR si , poisonu derken +1 den +10 kadar binlerce item eklenmesi lazım oraya en az yüzlerce diyelim adam sormuş elinde olan varsa versin diye rica etmiş sen adama otur uğraş diye cevap veriyon :D
Evet doğru olanı söylüyorum
Kendi ağzınla diyorsun binlerce item yada yüzlerce item demek bu bunu düzelten uğraşan eden insan evladı değilmi ? O kadar uğrasıyor emek harcıyor ? Balık verilmez tutmayı öğretilir.

deglasser

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Evet doğru olanı söylüyorum
Kendi ağzınla diyorsun binlerce item yada yüzlerce item demek bu bunu düzelten uğraşan eden insan evladı değilmi ? O kadar uğrasıyor emek harcıyor ? Balık verilmez tutmayı öğretilir.
ben birşey öğrettiğini görmedim senin söylediğini adamda biliyor zaten boşa neden yorum yaptığına anlam veremedim neyse sen öyle devam et

nxwile

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
ben birşey öğrettiğini görmedim senin söylediğini adamda biliyor zaten boşa neden yorum yaptığına anlam veremedim neyse sen öyle devam et
Kardeş ben bişi öğretiyorum diye idda etmedim. Diyorum ki adamda biliyorsa benim dediğimi konu açmak yerine otursun uğrassın bu kadar basit

nxwile

KY Uzman Üye
KY YardımSever
Server Sahibi
Ayrıca bu kadar konusmak yerine çıkarıp kendin düzeltilmiş halini paylaşabilirsin bu sayede zaten hazır olsun ağzıma düşsün furyasına sende bir katkıda bulunabilirsin burda bu kadar konusmak yerine sen paylaşırsın olur biter ihtiyacı olanda alır kullanır.

deglasser

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Ayrıca bu kadar konusmak yerine çıkarıp kendin düzeltilmiş halini paylaşabilirsin bu sayede zaten hazır olsun ağzıma düşsün furyasına sende bir katkıda bulunabilirsin burda bu kadar konusmak yerine sen paylaşırsın olur biter ihtiyacı olanda alır kullanır.
tamam çok boş yaptın cevap vermeme gerek yok zaten

swatxx

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Merhaba.

Bazı itemlerde farkettim bu tablodaki verilerin çoğu yanlış.
Çoğu item upgrade edilemiyor bu sebebten ötürü.
Hatta çoğu iteme LR bile basılamıyor.

Elinde tablonun sorunsuz yada daha az sorunlu olanı varsa paylaşabilir mi?
yada çözüm için bir önerisi olan.

Teşekkürler
Merhaba, nasıl yapabilirsini bir örneğini aşağıda ekli olarak bırakıyorum.

Son düzenleme:

swatxx

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Merhaba, kolay yol olarak forum üzerinde paylaşılan bir çok benzer DB mevcut. İndirip, test edip, alternatif DB'lerin item_ugrade tablosunu kendi DB'nize çekip, eğer aradığınızı bulursanız ya da bölüm bölüm (select * from) işlemleriyle veya herhangi bir editörle arattığınız eşyanın kodu ve upgradesini bulup kendi DB'nize kopyala yapıştır olarak işlem yapabilirsiniz.

Örnek olarak Db üzerinde: [ select * from item where (itemtablosuadı) like '%chitin shell pauldron%' and StrB ='12' ] mesela bu kod chitin shell +1reb yada +7 upgradeli ve str basılı olan eşyaların listesini getirir.

StrB yada StaB tabloları tam hatırlamadım item tablosunu açıp aratabilirsin ve kendine göre düzenleyebilirsin.

Daha sonra aradığın eşyayı buldun diyelim.

item_upgrade tablosuna geliyorsunuz listeden birini kopyalayın sonrada üzerinde değişim yapın. Hangi sc ile basılacak oran vs gerisi kolay zaten. (y)

Son düzenleme:

burh4n.a

KY Üye
Hocam bu şekikde yüzbinlerce kayıt var tek tek editlemek gerekecek.
belirli bir mantıkta eşleştirebilirsem bir store prosedür yazar hallederim.
ancak pek kolay olacak gibi değil.

Bu database benzer bir database varmı forumda paylaşılan bilginiz varmıdır.

@swatxx yinede cevabın için teşekkür ederim.

swatxx

KY Kıdemli Üye
KY YardımSever

Rica ederim. Kira guard vardı bildiğim o oluyordu mesela bazı skillerde sorun vardı ben magic_type4 tablosunu oradan çekmiştim. Bir incele istersen

CMDK

Admin
Premium Üye
KY Saygın Üye
KY Uzman Üye
KY Kıdemli Üye
KY YardımSever
Bağımlı Üye
Coder
KY Paylaşım Editörü

@nxwile doğru söylüyor mantık yürüterek yapılabilir binlerce item var ama bunları düzeltmek için sql komutları mevcut prosedürü var zaten içinde
Kod:
exec UPGRADE
yazarsanız tüm itemleri ekler ITEM Tablosundan ItemClass ve byGrade sorunsuz’sa çoğu itemi düzgün ekler tabi ki yanlış eklediği çok item olur onlarıda bulup düzeltmek sizin elinizde kimse size uğraşıp düzelttiği tabloyu atmaz gerisini siz mantık yürütüp düzeltirsiniz.

DaTaTrx

Moderatör
KY YardımSever
Graphic Designer
FORUM KURALLARI hatırlatmak isterim arkadaşlar seviyeli ve rencide etmeden konuşmaya özen gösterelim.

MANES

KY Saygın Üye
Coder
Kopyala Yapıstır bir yere kadar Forumlar Bilgi alişverişi icindir bence :)
Ayrıca Bilgisini Paylaşmak isteyip istememekte Bilen kişinin Bilceği iştir.
Sorunsuz Dosyayı Veya SQL tablosunu kimse Kimseye Öyle cıkartıp vermez.
Herkes Biryerlerı karıstırıp Öyle paylaşimlar Yapıyorlar ki 'Sorunsuz Ac oynat' diyor Biri heves ediyor Bir dunya sorunla karsılasıyor
Verebılcegım Tek öneri Acıp SQL,VUSIAL,ASP,DERSLERI IZLEMENİZ OLUR
ZATEN MANTIGI VE DİLLERİ ÖĞRENDIKTEN SONRA BURDA ONA BUNU DEMIS BU BOYLE TERSLEMIS MUHABBETLERINE GİRMEDEN İŞİNİZİ,HOBİNİZ,İSTEDİĞİNİZ OLAYI İCRA EDEBİLİRSİNİZ İYİ FORUMLAR.

YNG

Moderatör
KY YardımSever
Coder
Ben Sana böyle Mantık Söyleyim

UPGRADE Procedür Düzenle NEW_UPGRADE1 Diye Aynı tablodan olustur procedürdeki NEW_UPGRADE arat isimlerini NEW_UPGRADE1 olarak değiştir. sonra tablodan arat olmayan itemleri NEW_UPGRADE ekle ama eklediğinde kontrol et 1 den fazla olmasın bundada hata alabilirsin kendi projemde ben böyle yol izleyerek % 80 bütün itemleri ekledim

Sonra rebirth sisteminde sıkıntı var uniq olmayan itemler için byGrade max 10 kadar sonra tekrardan 1 den başlıyor Item Tablosundan bunları bulup rebleri 12 13 14 gibi düzenlemen yapman lazımki oranları calışsın.

şimdiden kolay gelsin

Reklam